Wywiad z dr Paulem Cameronem - ŁUKASZ ADAMSKI  

 

 

 

 

 

 


Wywiad z dr Paulem Cameronem

Oblano mnie krwią zarażoną wirusem HIV ( na szczęście mnie nie zakażono). Geje grozili mi niejednokrotnie śmiercią. Zamordowano również ulubione zwierzątko moich dzieci, które notabene musiały chodzić do szkoły z obstawą. Proszę mi wierzyć, że statystycznie homoseksualista jest dużo bardziej skłonny by popaść w konflikt z prawem niż heteroseksualista"

W 1973 roku homoseksualizm został wykreślony z listy chorób psychicznych. Dziś powszechnie się uważa, że jest on taką samą preferencją seksualną jak heteroseksualizm. Pan jednak twierdzi ,że gejów i lesbijki można wyleczyć. Czyżby występował Pan przeciwko nauce?

( Śmiech) Nie , nie występuję przeciwko nauce. Ludzi można nie tyle wyleczyć z ich seksualnych pragnień ile raczej można wyzwolić ich z tych pragnień. Tak samo jak wyzwalamy ludzi z chęci zdradzania swoich partnerów. To jest bardzo podobny proces. Jednak jest pewna różnica. Większość ludzi nie ma pragnień homoseksualnych i obrzydza ich akt homoseksualny.

No tak, ale środowiska homoseksualne przekonują, że gejem czy lesbijką człowiek się rodzi.

Nie ma naukowych dowodów na genetyczne lub biologiczne uwarunkowania homoseksualizmu (ani różnice hormonalne, ani różnice w budowie mózgu, nie wpływają na na orientacje seksualną). Amerykańskie badania na setkach bliźniaków jednojajowych pokazały, że tylko w około 8% przypadków jedno z nich miało orientacje homoseksualną. To jest silny empiryczny dowód przeciwko genetycznym uwarunkowaniu homoseksualizmu.

Jak wygląda leczenie z homoseksualizmu?

Jest wiele różnych odmian terapii dla gejów i lesbijek. Religijna terapia najczęściej polega na modlitwie i duchowym aspekcie zmiany wewnętrznej osoby pragnącej pozbycia się pociągu do tej samej płci. Ja swoim pacjentom pomagam się wyzwolić z homoseksualizmu poprzez naukę relacji z płcią przeciwną. To jest niezwykle ciążka praca. Skuteczność oraz dynamika terapii jest podobna do leczenia z każdego innego nałogu. Najważniejsze jest oddzielenie pacjenta od jego dotychczasowego życia. Trzeba odseparować go od innych gejów, klubów gejowskich, pornografii i literatury gejowskiej. Ja staram się ich otoczyć przedstawicielami płci przeciwnej. Nie należy jednak zapominać, że to trudny i żmudny proces. Ci ludzie muszą zerwać z całym swoim dotychczasowym życiem i znajomymi. A dla nich homoseksualizm jest religią, ideologią i całym życiem towarzyskim. Zerwanie z tym wszystkim jest czasami dla nich niewykonalne. Warto nadmienić, że większość gejów i lesbijek uprawiało w swoim życiu seks z płcią przeciwną. Dlatego nie zawsze samo rozpoczęcie przez nich współżycia z osobami odmiennej płci oznacza sukces w terapii. Są dwa główne podejścia do leczenia homoseksualistów. Zwolennicy jednego są nastawieni tylko na pomoc samym gejom i lesbijkom jako jednostkom i nie jest ważny dla nich wpływ homoseksualizmu na społeczeństwo. Dla mnie rozbijanie przez nich społeczeństwa jest sprawą kluczową. I dlatego nalegam by trzymać ich z dala np. od dzieci. (podkr. red. Rp)

Oprócz kwestii pedofilii, która jak Pan utrzymuje, statystycznie występuje wśród gejów częściej niż wśród heteroseksualistów, w jaki sposób mogą oni szkodzić społeczeństwu?

Głównym problemem są choroby przenoszone drogą płciową przez gejów. Ja będąc teraz w Polsce nie rozglądam się za kobietą by uprawiać z nią seks. Pan będąc w USA też zapewne nie będzie robił wszystkiego by przespać się z jak największą liczbą kobiet. To nie jest normalne zachowanie zdrowego człowieka. Homoseksualiści praktykują jednak tzw. "Sex Tours". Geje mają nawet specjalne statki przeznaczone do sex podróży i zapewniam, że nie zatrzymują się w portach by zwiedzać miasta.

No, ale to ich sprawa, że uprawiają seks z wieloma partnerami. W jaki sposób nas to dotyczy?

Seks analny jest niezwykle groźny i niebezpieczny bowiem łączy się bezpośrednio z wymianą krwi a więc sprzyja rozprzestrzenianiu się AIDS. A więc mamy ludzi, którzy podróżują po całym świecie i stosują niebezpieczne praktyki, które pogłębiają epidemię HIV. 76 % chorych na AIDS to homoseksualiści, a wśród nich zdarza się 45 % wszystkich nowych zakażeń wirusem HIV. Do tego dochodzą inne choroby weneryczne oraz bardzo groźna żółtaczka typu C, która prowadzi do raka wątroby. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze pewien element mentalności. Wśród gejów aktywna jest subkultura "darczyńców". "Dar" to jest właśnie HIV a zakażenie staje się rodzajem honorowej odznaki. Wiele klubów gejowskich organizuje spotkania, gdzie na zasadzie rosyjskiej ruletki sprzedaje się tę zabójczą chorobę.

Przez głoszenie takich tez ma Pan łatkę głównego homofoba Ameryki. Gejowskie organizacje utrzymują ,że został Pan wyrzucony z Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego (APA) ponieważ przeczył Pan nauce. Czy to prawda, że koledzy usunęli Pana ze swojej organizacji?

W 1982 roku sam postanowiłem odejść z APA. W ramach oczerniania mojej osoby geje rozpuścili w Internecie plotkę ,że mnie usunięto. Niestety nawet polskie media ją podchwyciły. Jeden z naukowców z Capella University zawarł niedawno te oskarżenia w swoim tekście i teraz musi mnie, wraz z władzami tej uczelni, przeprosić. To jest precedens w USA. W ciągu ostatnich 6 miesięcy poproszono mnie o napisanie recenzji dla kilku pism, w tym dla "Southern Medical Journal". W zeszłym tygodniu poproszono mnie o recenzję książki dla "Kanadyjskiego Stowarzyszenia Psychiatrycznego". Niewiele osób ma okazję recenzowanie medycznych artykułów dotyczących psychiatrii i psychologii dla tak prestiżowych organizacji i pism. Gdybym był tak bardzo zdyskredytowany w środowisku psychiatrów i psychologów to nikt nie prosiłby mnie o ocenianie prac moich kolegów po fachu.

W ciągu ostatniego roku był Pan dwa razy w Polsce. Ilekroć miał Pan wygłosić wykład na polskich uniwersytetach pojawiały się protesty liberalnych mediów takich jak Gazeta Wyborcza. Kilka uczelni odwołało pańskie spotkania ze studentami. Czy można porównać wpływ gejowskiego lobby na życie społeczne czy media w Polsce do tego co się dzieje od jakiegoś czasu w USA?

Niestety sytuacja w Polsce staje się powoli podobna do tej w USA. Wiele lat temu prawie odwołano mój wykład na Uniwersytecie w Massachusetts. Na szczęście organizacje broniące wolności słowa doprowadziły do tego, że wykład się odbył. Jednak uczelnia zorganizowała w czasie mojego przemówienia w sali obok imprezę gdzie rozdawano za darmo piwo . Homoseksualiści są perfekcyjni w pozyskiwaniu wielu środowisk do wspólnej walki o swoje prawa.

Dlaczego tak się dzieje? Czy to jest moda na bycie tolerancyjnym wobec gejów?

Liberałowie ( liberał w rozumieniu amerykańskim to lewicowiec- przyp. Ł.A) są zacietrzewieni w wierze w egalitaryzm. Oni po prostu chcą wierzyć, że wszyscy jesteśmy równi. Dokładnie jak komuniści. Liberałowie zdają się mówić: "cóż, jedni lubią heteroseksualizm, inni lubią homoseksualizm. Przyjemność powinna być traktowana równo". Otóż nie! Heteroseksualizm to nie tylko hedonizm, ale również możliwość posiadania potomstwa i odpowiedzialność. Liberałowie ponadto wstydzą się osiągnięć zachodu. Świadomość, że gdzieś indziej ludzie żyją w nędzy wpędza ich w poczucie winy. Uważają, że nie wolno cieszyć się z sukcesu innych ludzi. Wierzą również, że wszystkie grupy społeczne są sobie równe. Ja się z tym fundamentalnie nie zgadzam. Jako chrześcijanin wierzę np., że moja religia jest prawdziwa co czyni ją lepszą od np. islamu.

Czasami myślę, że nienawiść do własnej cywilizacji pcha liberałów do chęci jej zniszczenia. Ich działania są tak destruktywne, że przypominają mi jakobinizm. Dobrym przykładem tego są ekolodzy. Ich zdaniem problemem dla istnienia świata jest człowiek. Gdyby człowieka nie było na świecie to drzewa byłyby szczęśliwsze. A ja na to mówię- bzdura! Jestem człowiekiem i jestem panem stworzenia. Dbam o drzewa i zwierzęta, ale ludzie są dla mnie ważniejsi. Nie czuje się winny gdy muszę zabić zwierzynę by ją zjeść. Nie czuje się również winny gdy muszę wyciąć drzewo by postawić dom. To nie ja mam służyć zwierzętom i roślinom a one mnie.

Moim zdaniem ekologizm jest nową formą religii. Skoro odrzuciliśmy Boga to musimy sobie znaleźć nowego złotego cielca. To spuścizna Rewolucji francuskiej. Ale wróćmy do tematu. Gejowskie organizacje starają się przekonać, że są prześladowane i gnębione przez społeczeństwo. Jednak Pan jest osobą, która doświadczyła przemocy ze strony gejowskich aktywistów. Może Pan opowiedzieć co się Panu przytrafiło?

Kilka razy mnie uderzono. Oblano mnie krwią zarażoną wirusem HIV ( na szczęście mnie nie zakażono). Geje grozili mi niejednokrotnie śmiercią. Zamordowano również ulubione zwierzątko moich dzieci, które notabene musiały chodzić do szkoły z obstawą. Proszę mi wierzyć, że statystycznie homoseksualista jest dużo bardziej skłonny by popaść w konflikt z prawem niż heteroseksualista. To nie są zawsze weseli i mili ludzie. Nie uważam ,że homoseksualiści powinni być prześladowani, ale na pewno powinni płacić wyższe podatki ponieważ obciążają szczególnie mocno służbę zdrowia. W USA 300 tysięcy gejów zmarło ponieważ inny geje zakazili ich HIV-em.

Niedawno grupa homoseksualistów złożyła skargę na kanadyjskie agencje rządowe, które jej zdaniem, nie przeznaczają wystarczających środków na ich leczenie.

No sam Pan widzi. Duża liczba gejów leczy się różnymi koktajlami farmaceutycznymi. Roczny koszt leczenia jednego geja zakażonego wirusem HIV wynosi 45 tys. dolarów, czyli tyle ile zarabia przeciętny amerykański robotnik przez rok! Każdego roku w USA odnotowuje się 30 tysięcy nowych przypadków zainfekowanych gejów a więc mamy ciągły wzrost kosztów ich leczenia . Dlatego uważam, że to oni powinni ponosić koszty za swoje leczenie a nie podatnicy. Niech płacą dolara więcej za alkohol w gejowskich knajpach albo dodatkowe 5 dolarów za wstęp do gejowskiego klubu.

A nie jest to tworzenie gett dla homoseksualistów?

Oni sami sobie tworzą getta. Lubią przebywać w swoim towarzystwie. Samo istnienie klubów "Tylko dla gejów" jest tego najlepszym przykładem. W USA geje tworzą często własne osiedla mieszkaniowe. Tak jest np. w San Francisco, gdzie skupiają się wokół paru ulic.

Naprawdę? Myślałem, że San Francisco to liberalne miasto.

Nawet w tak liberalnym mieście wolą oni żyć w swoich enklawach. To jest w gruncie rzeczy normalne. Palacze lubią przebywać w towarzystwie innych palaczy, rodziny preferują towarzystwo innych rodzin.

Wielu młodych ludzi w Polsce twierdzi, że nie powinniśmy się wtrącać w ich styl życia. Nawet jeżeli nie zgadzamy się z nim to jesteśmy zobligowania do tolerowania go. Może mają rację? Dlaczego mamy sprzeciwiać się związkom gejowskim czy rodzajowi seksu jaki homoseksualiści uprawiają w swoim domu?

Ludzie, którzy tak uważają nie są właściwie poinformowaniu o zagrożeniu jaki płynie z takiego stylu życia. Już wspomniałem o ogromnym koszcie leczenia gejów, który spada na barki całego społeczeństwa. Niech sobie geje uprawiają seks w swoich domach czy klubach. Jednak gdy zaczynają się ich problemy zdrowotne to do kogo idą? Jednak nie omówiliśmy najważniejszego problemu- molestowania dzieci. Według wyników kilku badań - zrobionych także przez instytuty przyjazne środowiskom homoseksualnym, jak Instytut Kinseya, oraz same środowiska homoseksualne - zazwyczaj ponad 20%. homoseksualistów (których w społecznościach jest od 1 do 5 %.), mających dorosłych partnerów seksualnych, przyznaje się do kontaktów seksualnych z nieletnimi w różnym wieku. Dane te potwierdzają także statystyki więzienne - jedna trzecia skazanych za molestowanie dzieci to homoseksualiści. Także wśród nauczycieli molestujących swoich uczniów jest ich 27 % gejów.

Dzieci są naszą przyszłością. Żadne dziecko nie powinno być poświęcone by dorośli mogli się lepiej czuć w społeczeństwie. Młodym ludziom, zarówno w USA jak i w Polsce, wmawia się, że tolerancja jest wielką cnotą i wspaniałą rzeczą. Jednak nie tolerujemy przemocy. Nie tolerujemy nawet palenia w miejscach publicznych! Geje nic nie wnoszą dla społeczeństwa za to skutecznie je rozbijają.

Nawet Kościół katolicki ma problem z homoseksualistami w swoich szeregach. George Weigel pisał, że większość księży pedofilii w USA było homoseksualistami.

Raport "John Jay", który można łatwo odnaleźć w sieci, mówił, że 4 % księży w USA było przyłapanych na aktach pedofilskich. Ostatnie poważne badania pokazują, że około 30% księży w amerykańskim Kościele katolickim to homoseksualiści. Wiemy, że 81% wszystkich molestowanych przez księży dzieci stanowili chłopcy. To nam daje pogląd ilu homoseksualistów a ilu heteroseksualistów jest winnych molestowania dzieci w USA. A pamiętajmy, że większość ofiar molestowania nigdy nie zgłasza się na policję. Moim zdaniem około 2% heteroseksualistów i około 25 % homoseksualistów odpowiada za molestowanie dzieci w amerykańskim kościele. Kościół w USA jest zdewastowany przez pozwy sądowe ofiar. Teraz okazuje się, że podobne afery miały miejsce w Irlandii czy Niemczech. Hierarchowie kościelni niestety uwierzyli psychiatrom, którzy wmówili im, że homoseksualizm jest normalną preferencją seksualną.

Kilkanaście miesięcy temu miss Kalifornii Carrie Prejean została pozbawiona korony tylko dlatego, że stwierdziła, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Co możemy zrobić by takie szaleństwo politycznej poprawności ominęło Polskę? Możemy w ogóle cokolwiek zrobić?

Najważniejszą rzeczą jaką możecie zrobić jest edukowanie młodych ludzi, że każdy dobry obywatel ma obowiązek robić trzy rzeczy: respektować prawo, dawać społeczeństwu więcej niż może wziąć oraz żenić się i płodzić dzieci. Homoseksualiści nie są w stanie wykonać żadnego z tych trzech obowiązków. Cokolwiek by nie robili to i tak nie mogą mieć dzieci. Statystycznie Polka rodzi średnio 1,3 dziecka. Jeżeli tego nie zmienicie to za 45 lat będzie was o połowę mniej niż teraz. Homoseksualiści częściej niż heteroseksualiści popełniają przestępstwa na tle seksualnym, trzy razy częściej popełniają samobójstwa, częściej popełniają również wykroczenia na drodze i częściej zażywają narkotyki.

Wy, Polacy dostaliście szansę by zobaczyć, na przykładzie USA, do czego doprowadziło danie gejom przywilejów jakie posiadała do tej pory rodzina i gdzie nas zaprowadziła szeroko pojęta tolerancja. My, Amerykanie nie mieliśmy tego przywileju. Jednak dzisiaj nie pozwala mi się na polskich uniwersytetach prezentowania moich poglądów. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego mówi, że nie mam pojęcia o czym mówię. W takim razie zapraszam na debatę ze mną. Niech trwa dzień, dwa a nawet tydzień. Jednak niech moi oponenci udowodnią, że się mylę. Jednak oprzyjmy naszą dyskusje na faktach a nie mitach. Kiedy młodzi ludzie przyjrzą się statystykom i faktom to przekonają się czym naprawdę jest homoseksualizm. Tylko dajcie młodym Polakom poznać tę prawdę.

Rozmawiał Łukasz Adamski
www.lukaszadamski.pl

dr Paul Cameron - amerykański psycholog i badacz seksualności. Brał udział w zakończonej sukcesem kampanii przeciw przyznaniu praw homoseksualistom w Nebrasce w 1982 roku, a następnie założył Instytut Badań nad Rodziną ( Family Research Institute ) Wykładał na Uniwersytecie w Nebrasce. Autor kilkuset artykułów i kilkunastu książek z zakresu nauk społecznych i spychologii.

10. 05. 2010r.
RODAKpress

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet