STANOWISKO AKO W ZWIĄZKU Z WYPOWIEDZIĄ EWY WÓJCIAK

 
 

STANOWISKO AKO
W ZWIĄZKU Z WYPOWIEDZIĄ EWY WÓJCIAK

W związku z wypowiedzią Ewy Wójciak , dyrektorki Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu, która w oparciu o dwuznaczną notkę zawartą w biogramie kardynała Jorge Bergoglio w Wikipedii, określiła wybranego papieża wulgarnym i rynsztokowym słowem, Akademicki Klub Obywatelski im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wyraża stanowczy protest.

Kształt i charakter wypowiedzi Ewy Wójciak musi być odczytany w perspektywie jej odpowiedzialności osobistej, ale i społecznej. Pierwsza sprawa rodzi poczucie pogardy, która nie domaga się wyjaśnienia w społeczności ludzi mających przynajmniej minimum przyzwoitości i honoru, gdzie o takich osobach zwykło się mówić "ten nie jest z ojczyzny mojej". Nie ma i nie będzie dla nich miejsca pośród ludzi myślących, a nie powielających bezrozumnie szczątkowe informacje.

Pilnego wyjaśnienia wymaga przestrzeń odpowiedzialności społecznej. Ewa Wójciak jest dyrektorem instytucji państwowej, stanowiącej placówkę kultury, poprzez którą postrzegany jest Poznań i jego mieszkańcy. Wypowiedź osoby piastującej takie stanowisko, która w sposób urągający elementarnej kulturze obraża Głowę Kościoła i Głowę Państwa Watykańskiego domaga się naszym zdaniem bezzwłocznej decyzji władz miasta.

W imieniu 264 członków AKO - POZNAŃ

Prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak - przewodniczący AKO
Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz - duszpasterz AKO

17.03.2013r.
RODAKpress

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet