Uroczystość wręczenia medalu Przemysła II

 
 

Medal Przemysła II tylko dla polskich patriotów
Uroczystość wręczenia medalu Przemysła II

Spotkanie Klubu z laureatem medalu Przemysła II i jego małżonką było prawdziwym świętem. Serdeczność i bezpośredniość przeplatały się ze wzniosłością i powagą poruszanych spraw.

Wzruszony był i Laureat, i wielu gości. W takim klimacie nastąpiło przypomnienie sylwetki króla Przemysła, a następnie laudacja, wręczenie medalu i część artystyczna. Potem przyszła kolej na najbardziej oczekiwany punkt programu - wystąpienie Antoniego Macierewicza. Poświęcone było nie tylko sprawie tragedii smoleńskiej, ale także wartościom, z których Laureat czerpie inspirację do swej wieloletniej niezłomnej działalności publicznej i które winny być święte dla każdego Polaka.

Po gromkich owacjach i wspólnym śpiewie była okazja do zamienienia z panem Antonim kilku słów i zdobycia dedykacji.

1. Medal AKO dla Antoniego Macierewicza - laudacja * http://www.youtube.com/watch?v=_513J72ONsg&feature=player_embedded*

2. Antoni Macierewicz - wystąpienie w AKO - cz. 1 *
http://www.youtube.com/watch?v=FdeLDmcaZ_8*

3. Antoni Macierewicz - wystąpienie w AKO - cz. 2 * http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1zoIN7DkFRc

Strona AKO-wców

30.04.2013r.
RODAKpress

***

Szanowni Państwo!

Z wielką satysfakcją informuję, że Kapituła Medalu AKO postanowiła przyznać Medal Przemysła II Panu Posłowi Antoniemu Macierewiczowi.

Wręczenie medalu nastąpi podczas uroczystego, otwartego zebrania Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, które odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 11.00, na terenie Poznańskiego Centrum Kongresowego MTP, PAWILON nr 14, wejście A, - II piętro, SALA 2.1 [wejście na Targi od ul. Roosevelta lub ul. Śniadeckich]

Uroczystość uświetni program artystyczny w wykonaniu znakomitych aktorów: Haliny Łabonarskiej i Jerzego Zelnika, a Laureat wygłosi wykład o najnowszych ustaleniach kierowanego przez siebie Zespołu Parlamentarnego ds. Badania Przyczyn Katastrofy TU-154M z 10 kwietnia 2010 r.

W imieniu Zarządu AKO i własnym jak najserdeczniej wszystkich Państwa na tę uroczystość zapraszam. Wstęp wolny. Stanisław Mikołajczak Przewodniczący AKO

Stanisław Mikołajczak Przewodniczący AKO

Macierewicz: Potrzebna jawna debata ws. Smoleńska

25.04.2013r.
RODAKpress

Jaki kram taki PAN!
Zachowamy tę informację pełnomocnik rządu ds. nierównego traktowania
Minister dyscyplinuje. PAN odmawia - Dodano: 24.04.2013 [21:17]

W najbliższą sobotę Antoni Macierewicz w sali poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk miał odebrać medal Przemysła II przyznany mu przez Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego. Decyzję o udostępnianiu sali PAN na uroczystość ostro skrytykowała... pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, a przedstawiciele PAN zmienili zdanie i odmówili wynajęcia sali.

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl uroczystość nie odbędzie się w sali Polskiej Akademii Nauk jak pierwotnie planowano, ponieważ Polska Akademia Nauk odmówiła pomieszczenia, w którym miało się odbyć wręczenie medalu i wykład posła.

Jak udało nam się ustalić zmiana decyzji miała miejsce po dyscyplinującym wpisie pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, która na łamach serwisu natemat.pl ostro zaatakowała Antoniego Macierewicza . Ubolewała ona nad tym, że PAN nie zgadza się na wykłady Magdaleny Środy i Jan Hartman, a bez zastrzeżeń zgadza się na udostępnienie sali Antoniemu Macierewiczowi "mimo, że to co wygaduje to jawna obraza rozumu".

- Hartman i Środa to uznani w Polsce i za granicą uczeni, Macierewicz - produkt polskiej niskiej kultury politycznej, zakłamujący rzeczywistość bzdurami i niedorzecznościami o zamachu, smoleńskiej mgle, trotylu na szczątkach samolotu, a ostatnio o trzech osobach, które przeżyły katastrofę - napisała Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania zauważa, że co prawda mamy wolność słowa, ale po chwili sugeruje najwyraźniej, że inne reguły powinny obowiązywać instytucje naukowe.

- Zaprzedawanie się uczonych i nauki w imię politycznych celów, uwiarygodnianie treści, które z perspektywy nauki są bzdurne jest zdradą uczciwości. Bo nauka służy poszukiwaniu prawdy na podstawie ścisłe zdefiniowanych metod, w których nie przeczucie, polityczny pogląd czy przekonanie, ale logiczny związek faktów ma znaczenie największe. Dlatego instytucje naukowe powinny gościć profesorów niezależnie od ich poglądów politycznych, i nie powinny gościć ludzi, nieważne jak zaprzyjaźnionych, którzy z perspektywy nauki mówią jawne bzdury - stwierdza pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.

Autor:
Żródło: natemat.pl , niezalezna.

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet