O RUCHU
RODAKpress - head
FENIKS
DOLACZ I TY
HOME - button
Andrzejki na Tajwanie - Hanna Shen

 

 

 

 

 

 


Andrzejki na Tajwanie

3-go grudnia odbyło się w Tajpej "Spotkanie Andrzejkowe" zorganizowane przez Polonię mieszkającą na Tajwanie, przy wsparciu min. Ruchu Rodaków. Okazało się ono nie tylko wspaniałą okazją do spotkania dla Polaków. Była to także szansa dla obecnych na imprezie Tajwańczyków i cudzoziemców na poznanie naszych zwyczajów (min. 'lanie wosku') i doświadczenia prawdziwie polskiej gościnności. Wśród gości honorowych byli Polscy misjonarze i misjonarka, biznesmani inwestujący lub zainteresowani inwestowaniem w Polsce, przedstawicielka tajwańskiej izby handlowej TAITRA i osoby uczące się jezyka polskiego na kursie zoganizowanym na jednym z tutejszych uniwersytetów. Nad oprawą muzyczną czuwali polscy Jezuici.

Wszystkim dopisały humory, a niektórym szczęście (wylosowali nagrody z Polski). Wykorzystując Spotkanie Andrzejkowe, rozdano wśród Tajwańczyków materiały promujące Polskę dostarczone nam przez Urząd m/s Warszawy i Polską Organizację Turystyki (POT).

Polskie przedstawicielstwo na Tajwanie tym razem nie znalazło czasu na wspólną zabawę z Polonią ; utrudniało nam także dostęp do materiałów promocyjnych wysłanych dla nas przez POT, twierdząc, że one nie doszły i dopiero interwencja RR w POT umozliwiła nam ich otrzymanie.

Tutaj możesz obejrzeć zdjęcia

 

Hanna Shen

Tajpej

06.12. 2005r.
RODAKpress

 


 

 

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet
NASZE DROGI - button AKTUALNOŒCI W RR NAPISZ DO NAS