O RUCHU
RODAKpress - head
DOLACZ I TY
HOME - button
Oburzone Autorytety! - Hanna Shen

 

 

 

 

 

 

Oburzone Autorytety!

Nagłośniona przez lewicowe media akcja "protest przeciwko oczernianiu pamięci i w obronie dobrej pamięci Jacka Kuronia" zgromadził kilkanaście osób....o przepraszam setki a nawet tysiące jak podały niektóre media.

Nie o ilość jednak chodzi; liczy się jakość; stawili się czołowi działacze Partii Demokratycznej (tak teraz zajęci budowaniem porozumienia z SLD, SdPI i UP).

Wśród protestujących same autorytety. Marek Edelman, który już wcześniej w wywiadzie dla Daily Telegraph niepokoił się, że Polsce grozi faszyzm, tym razem obawiał się ze obecna władza chce wprowadzić dyktaturę (faszyzm, dyktatura to teraz najbardziej popularne słowa...o jeszcze cenzura; pamietam jak na początku tego roku na Międzynarodowych Targach Książki w Tajpej na seminarium zorganizowanym przez Instytut Książki, a więc pod patronatem Ministerstwa Kultury, wmawiano Tajwańczykom i gościom zagranicznym, że Polsce może grozić cenzura). Ale wróćmy do autorytetów. Nie mogło zabraknąć wprowadzającego grubą kreskę, "naszego premiera" Tadeusza Mazowieckiego (to o nim Kisiel mówił: " "Ty­powo , mózg wkolejony na jeden tor absur­dalnie jałowy i odcięty od wszystkiego, co się dzieje wokół") czy też prezydenta nad prezydenty (magistra nad magistry) Aleksandra Kwaśniewskiego, który się oburzył atakami na Kuronia. Sam na szczęście zdążył go odznaczyć Orderem Orła Białego; w ogóle pan prezydent lubił odznaczać (ordery Kwaśniewskiego dostali min. M. Podkowiński - Gwiazda Orderu Odrodzenia Polski dla 'gwiazdy' komunistycznego dziennikarstwa, sekretarz M.F.Rakowski - Krzyż Orderu Odrodzenia Polski czy A. Szczypiorski, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dla 'promotora' Polski, który głosił że "Polacy również współdziałali w wyniszczeniu Żydów, - "Das Parlament" z 7 maja 1993 r.) aha....prezydent też lubił uniewinniać (Sobótka, Vogel).

Autorytety zaprotestowały więc sprawa napewno 'suszna' była. Na nie słuszną (np. próbę oczernienia Zbigniewa Herberta) autorytety by przecież czasu nie miały....

Hanna Shen, Tajpej
http://haniashen.blogspot.com/

04. 09. 2006r.
RODAKpress


 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet
NASZE DROGI - button AKTUALNOŒCI W RR NAPISZ DO NAS