O RUCHU RODAKÓW
PRZYSTĄP DO RUCHU RODAKÓW
RODAKpress - head
HOME - button
"Wszyscy byliśmy Tajwańczykami!!" - Hanna Shen

 

 

 

 

 

 

 

 


"Wszyscy byliśmy Tajwańczykami!!"

Czy Chińczycy nie interesują się polityką? W mediach panuje cenzura, Chińczycy w rozmowach są bardzo ostrożni stąd też często cudzoziemcy mają wrażenie, że Chińczycy interesują się tylko zarabianiem pieniędzy, a polityka ich nie obchodzi. Ale wystarczy tylko zajrzeć na fora internetowe. Znajomy przesłał mi link na forum na którym chińscy internauci dyskutują o..... wyborach na Tajwanie. Jeden z internautów pisze, że 23 miliony Tajwańczyków sprawiło, że wolność, demokracja to nie puste słowa, to dziala "nie pozostaje nam nic innego jak im zazdrościć i być z nich dumni".
Zazrdościć czego? - Tego "że masz w ręku paszport i kiedy tylko chcesz możesz wyjechać zagranicę, i że rzad nie będzie ci sprawiać trudności; że wychowując dzieci wiesz, że mogą polegać na swoich zdolnościach i żeby dostać się na uczelnię nie potrzebują żadnych przywilejów; że nie musisz się bać, że ktoś się z toba policzy gdy zaczniesz otwarcie wyrażać własne opinie; że nie musisz przyrzekać wierność żadnej partii, nie musisz wkradać się w niczyje łaski; że możesz sobie iść do księgarni, wybrać dowolną ksiażkę bo nie ma żadnych zakazanych pozycji; że włączasz telewizję i nie musisz słuchać spikera który kłamie."

"Wśród społeczności chińskich tylko na małym Tajwanie mogą tym się cieszyć." Internauci przyznają, że bacznie obserwowali wybory na Tajwanie i jak przynał jeden z internautów w dniu wyborów "wszyscy byliśmy Tajwańczykami!!"

Wypowiedzi chińskich internautów:
http://www.tecn.cn/data/detail.php?id=18126
http://www.tecn.cn/data/detail.php?id=18112

Hanna Shen
http://haniashen.blogspot.com/

01. 04. 2008r.
RODAKpress

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet
NASZE DROGI - button AKTUALNOŒCI W RR NAPISZ DO NAS