RODAKpress - head
HOME - button
Deutschland über alles - Ignacy Nowopolski

 

 

 

 

 

 

 

 


Deutschland über alles

Gwałtowne osłabienie pozycji Stanów Zjednoczonych w zakresie politycznym, militarnym, a zwłaszcza gospodarczym, tworzy nowe realia we współczesnym świecie. Na pierwszą potęgę, w skali globalnej, wyrastać zaczynają Chiny, podczas gdy w Europie, regionalnym mocarstwem stają się Niemcy.

Pomimo, że gospodarka niemiecka, tak jak każda inna, ulega spowolnieniu w związku z kryzysem, to jednak obecna sytuacja daje temu krajowi więcej szans niż zagrożeń.

Zamiast tworzyć wspólną politykę walki z kryzysem, w duchu tak bardzo reklamowanej "europejskiej solidarności", Niemcy forsują stworzenie ogólnoeuropejskiego systemu finansowego, który umożliwi im kontrolę pozostałych państw unijnych w sferze gospodarczej.

Według Die Welt z 27 lutego, prezes Bundesbanku, Axel Weber stwierdził, że "nie da się uniknąć pomocy dla indywidualnych krajów Unii, ale pomoc ta ma być obwarowana ostrymi restrykcjami i warunkami".

Ilustracją obecnej sytuacji jest niedawne stwierdzenie publicysty Reutersa, Paula Taylora, że "wszyscy zwracają się w stronę Niemiec jako jedynego ratunku dla europejskiej gospodarki".

Wzrost znaczenie Niemiec na europejskiej arenie, zaowocować może wyłonieniem, w nadchodzących 27 września wyborach, nowego przywódcy Niemiec i Europy.

To swoiste déja vu z najnowszej historii zapoczątkowane już zostało jakiś czas temu. Scementowany sojusz franko-germański i coraz "owocniejsza" współpraca Niemiec z Rosją, stanowią podwaliny "nowego europejskiego porządku". Ostatni szczyt G20 w Londynie stanowi powtórkę z Rapallo, gdzie w tle międzynarodowej konferencji w Genui, dwa wspomniane kraje skonsolidowały swój praktyczny sojusz, który w konsekwencji doprowadził do paktu Ribbentrop-Mołotow, a co za tym idzie do II-ej Wojny Światowej. Podobnie ostatni szczyt londyński dał okazję do poufnego zbliżenia premiera Putina z kanclerz Merkel.

Obecne trendy w polityce niemieckiej sięgają zresztą jeszcze wcześniejszego okresu. W czasie fin de siécle'u, cesarz Wilhelm próbował zmontować swoiste "trójprzymierze" z Rosją i Francją. Wstępne porozumienie w tej sprawie osiągnięto podczas prywatnego spotkania Wilhelma z carem Mikołajem II w Björke w 1905 roku. Parafowano tam układ między Rosją a Niemcami, podobny do obowiązującego już, od czasów Aleksandra III, paktu rosyjsko-francuskiego. Dodatkowym elementem umowy z Björke było zobowiązanie Rosji do "wciągnięcia" Francji do tego przymierza.

W swym liście do Mikołaja z 27 lipca, Wilhelm pisze, że w momencie gdy nowe ugrupowanie stanie się jawne, wszystkie mniejsze narody zostaną przyciągnięte przez ten wielki ośrodek ciążenia zgodnie z prawem grawitacji, a układ z Björke otworzy nową kartę w historii Europy.

Oto cytat z tego listu:

Dwuprzymierze w połączeniu z trójprzymierzem daje przymierze pięciu, które jest w stanie utrzymać porządek wśród wszystkich niesfornych sąsiadów i pokój nakazać, nawet przemocą, na wypadek, gdyby siła miała być tak nieopatrzną, aby go zakłócać.

Na szczęście dla Europy w ogólności, a Polski w szczególności, opozycja rosyjskich elit w stosunku do tego projektu uniemożliwiła jego realizację.

Obecnie przeszkód tego rodzaju nie ma na horyzoncie i wszystko wskazuje na to, że "ostateczne rozwiązane kwestii polskiej" zostało de facto osiągnięte.

Tak zwana III RP administrowana jest już nieomal w sposób jawny przez agenturę niemiecką i nie tylko. Samo państwo przypomina bardziej Generalną Gubernię niż Polskę, z tą tylko różnicą, w porównaniu do okresu ostatniej wojny, że rzesze polskojęzycznych "europejczyków" z wytęsknieniem wyczekują szansy wyjazdu na roboty do Niemiec i "nobilitacji" w postaci szybkiej ich asymilacji przez "rasę panów".

W kontekście "rozwiązana polskiego problemu", ponad wszelką wątpliwość, udało się Niemcom udowodnić, że zamiast otwartej walki z polskim uporem, lepiej jest wykorzystać, do osiągnięcia zamierzonych celów, niezmierzone pokłady polskiej głupoty.

Ignacy Nowopolski

26.04.2009r.
RODAKpress

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet
NASZE DROGI - button AKTUALNOŒCI W RR NAPISZ DO NAS