RODAKpress - head
HOME - button
Czwarta Rzesza już w budowie? - Ignacy Nowopolski

 

 

 

 

 

 

 

 


Czwarta Rzesza już w budowie?

U.S. Military Intelligence Report EW-Pa 128 , z końca 1944 roku, zwany potocznie "Raportem z czerwonego budynku", opisuje szczegóły zebrania, jakie odbyło się w Maison Rouge Hotel , w Strasburgu.

Z polecenia władz nazistowskich, 10 sierpnia 1944 roku, zebrała się w tym miejscu elita niemieckich przemysłowców. Celem spotkania było opracowanie metody odbudowy germańskiej potęgi, po nieuniknionej klęsce hitlerowskich Niemiec, czyli stworzenie tzw. IV Rzeszy.

Fundusze niezbędne do odbudowy państwa nazistowskiego postanowiono przelewać za granicę przy udziale Swiss National Bank i kontrolowanego przez Niemców Bank für Internationalen Zahlungsausgleich- Bank for International Settlements (BIS), w zamian za 5% prowizję.

BIS powstał w Bazylei po zakończeniu I-ej Wojny Światowej, w celu zarządzania niemieckimi reperacjami wojennymi, jednak szybko stał się "bankiem centralnych banków". Kierujące polityką monetarną poszczególnych państw, banki centralne, deponowały w nim swe rezerwy złota i prowadziły za jego pośrednictwem poufne operacje finansowe. Umowa Haska z 1930 roku, gwarantowała BIS niezależność od ewentualnej interwencji rządowej i zwolnienie z podatków od dochodu uzyskiwanego z prowadzonych transakcji.

Funkcjonujący do dnia dzisiejszego BIS, stanowi newralgiczne centrum międzynarodowej siatki finansowej i obok Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), Banku Światowego, amerykańskiego Federal Reserve, Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i Bank for Reconstruction and Development, ma najistotniejszy wpływ na międzynarodowe regulacje finansowe.

Ten kto kontroluje tą sferę systemu finansowego, posiada przemożny wpływ na całość międzynarodowych stosunków gospodarczych.

Niemcy, od dłuższego już czasu, podejmują działania w celu przejęcia kontroli tego systemu.

Podczas spotkania grupy G-7 (Niemcy, Włochy, Francja, Japonia, Wielka Brytania, Kanada i Stany Zjednoczone) 20 lutego 1999 roku w Bonn, prezes Deutsche Bundesbank , dr Hans Tietmeyer, zaproponował stworzenie nieformalnej grupy nadzoru, pod nazwą Financial Stability Forum (FSF). Propozycja ta została przyjęta przez członków G-7.

W dziesięć lat później, na szczycie G-20 w Londynie, Niemcom udało się przekonać współuczestników szczytu do poddania się rygorowi FSF, występującemu pod zmienioną nieco nazwą Financial Stability Board (FSB).

Komunikat G-20 głosi między innymi:

  • Ustanowienie FSB, jako następcy FSF ze wzmocnionymi kompetencjami, składającego się z członków G-20, byłych członków FSF, oraz Hiszpanii i Komisji Europejskiej;
  • We współpracy z MFW, FSB ma podejmować akcje korygujące potencjalne ryzyko finansowe;
  • Tworzyć przepisy i sprawować kontrolę nad wszystkimi głównymi finansowymi instytucjami, instrumentami i rynkami.....

Skład członkowski FSB determinuje znaczącą decyzyjną przewagę germańskiej UE na jego forum. Biorąc dodatkowo pod uwagę frankfurcki EBC, którego polityka jest praktycznie niezależna od wpływu państw unijnych, oraz BIS, te trzy kluczowe organizacje znajdują się pod przemożnym wpływem Niemiec.

Wszystko wskazuje więc na to, że następuje obecnie przesunięcie finansowego "środka ciężkości" z Ameryki (Rezerwa Federalna) do niemieckiej Europy, a nowa architektura tego systemu przypominać będzie bardziej teutoński (nazistowski) model, niż dotychczasowy anglosaski.

Biorąc dodatkowo pod uwagę to, że Niemcy (obok Japonii) stanowią już potęgę numer jeden w zakresie przemysłu wysokich technologii ( high-tech) , fakt ten stawia marzenie budowy IV Rzeszy w nowym, bardzo realnym, świetle.

Polityczna dominacja starego kontynentu przez to państwo, jest już właściwie zaszłością.

Tak więc, jedynym brakującym elementem IV Rzeszy, jest potęga militarna.

Ale i w tej ostatniej dziedzinie Niemcy notują już znaczące sukcesy. Podjęto niedawno decyzję o przekazaniu 500 milionów euro z funduszu stymulacyjnego do dyspozycji ministerstwa obrony. Pieniądze te przeznaczone są na zakup czołgów, bezpilotowych samolotów bojowych (tzw. combat drones ), broni maszynowej, pojazdów wojskowych i podwodnych wykrywaczy min.

Niemiecki przemysł zbrojeniowy, w przeciągu ostatnich pięciu lat, zwiększył swój eksport o 70%, plasując ten kraj na trzecim miejscu w świecie.

Znaczące osłabienie amerykańskiej potęgi militarnej, spowodowane uwikłaniem w beznadziejne wojny, prowadzone w interesie swego bliskowschodniego sojusznika, oraz katastrofalnym kryzysem gospodarczym, umożliwi Niemcom przejęcie części "międzynarodowych zobowiązań stabilizacyjnych" tego państwa. Z całą pewnością "opieka" ta dotyczyć będzie takich regionów, jak Polska i reszta Mittel-Europa .

W tym momencie IV Rzesza stanie się faktem politycznym ze wszystkimi jego tragicznymi konsekwencjami. No cóż, wygląda na to, że "do czterech razy sztuka".

Ignacy Nowopolski

20.07.2009r.
RODAKpress

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet
NASZE DROGI - button AKTUALNOŒCI W RR NAPISZ DO NAS