RODAKpress - head
HOME - button
Kręgi Piekła. KRĄG PIERWSZY - ALEKSANDER ŚCIOS
Kręgi Piekła

KRĄG PIERWSZY

Układ zawył. W momencie, jak zawsze nieprzypadkowym i głosem, jak zwykle niezawodnym. Gdy tylko na horyzoncie sejmowej komisji ds. zabójstwa Olewnika pojawił się Antoni Macierewicz, nienawiść wzburzyła umysły i splątała słowa. Pozostał skowyt - prawdziwy język sfory. Kto potrafi go usłyszeć, odkryje z kim ma do czynienia.

"Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, gdy tylko Prawo i Sprawiedliwość do komisji zgłosiło kandydatury Macierewicza i Zbigniewa Wassermanna, powiedział że kandydatura tego pierwszego nie wchodzi w grę. Zdaniem marszałka Macierewicz nie posiada certyfikatu dostępu do informacji tajnych".

Fakt, że szef kontrwywiadu wojskowego, wykonując dyrektywę polityczną ukarał Macierewicza odebraniem certyfikatów, w odwecie za likwidację WSW/WSI, po to, by marszałek sejmu - wierny obrońca tej służby mógł znaleźć dogodny pretekst, urasta do rangi symbolu hipokryzji. Czy rację ma Macierewicz, twierdząc, że jego uprawnienia są aktualne - czy prawomocnie uprawnienia już utracił - jest w tej sytuacji bez znaczenia, skoro sprawa certyfikatu ma jedynie walor politycznego wykrętu.

Ale marszałek polskiego sejmu, powiedział dziś sejmowej reporterce I programu radia rzecz, wobec której motyw certyfikatu wydaje się prostodusznym wybiegiem. Komorowski stwierdził bowiem, że jeśli klub PiS-u nie wycofa kandydatury Macierewicza, powołanie komisji stanie pod znakiem zapytania. A przecież czekają na nią Polacy, czeka rodzina Olewników - dodał Komorowski.

Prymitywna perfidia "argumentu" marszałka sprowadza się do szantażu - albo komisja, albo Macierewicz. Perfidia aluzyjna zdaje się wskazywać - albo pozwolicie nam urządzić medialny spektakl i zaspokoić wścibstwo cyrkowej gawiedzi kilkoma "pionkami", rzuconymi "na żer", albo chcecie dociekać rzetelnie prawdy o układzie stojącym za zabójstwem Olewnika i roli, jaką służby III RP odegrały w tej sprawie.

Gdy przed kilkoma tygodniami w tekście KRĘGI PIEKŁA przedstawiłem potencjalny krąg wzajemnych powiązań i relacji; począwszy od sierpeckich gangsterów i Grzegorza Korytowskiego, poprzez Andrzeja Piłata, Andrzeja Celińskiego, po wojskowo-bezpieczniacką spółkę "Megagaz" i interesy mafii paliwowej, napisałem, że "jeśli w powyższym wywodzie zawarte, choć "ziarno prawdy" i za sprawą porwana i zabójstwa płockiego biznesmena stoją ONI, nie należy liczyć na żadną komisję sejmową ani rzetelne wyjaśnienie sprawy. Ani teraz, ani w przyszłości". Podtrzymuję tę opinię. Handel sowiecką stalą czy miliardowe interesy z płockim ORLENEM stanowią dostatecznie wysoką barierę.

Warto jednak z obecnej sytuacji wyciągnąć wnioski. Bezbłędny test, jakiemu klub Prawa i Sprawiedliwości poddał Platformę, proponując Macierewicza do komisji, obnażył już dziś rzeczywiste intencje polityków tego ugrupowania. Skowyt -w miejsce gładkich słów. Agresywny lęk przed Macierewiczem nie da się uzasadnić inaczej, jak czyni to sam "kontrowersyjny" polityk - "Rozumiem, że skala tego ataku jest wprost proporcjonalna do skali skuteczności mojego działania".

Gdyby ktoś miał wcześniej ufność, że rząd Platformy odważy się ujawnić tajemnicę zabójstwa Olewnika i wskazać na faktycznych mocodawców zbrodni, niech rozstanie się z tą nadzieją. Skuteczność, to ostatnia cecha, której potrzebują członkowie sejmowej komisji.

Wypada liczyć, że klub Pis-u nie ugnie się przed szantażem Komorowskiego i konsekwentnie będzie forsował kandydaturę Macierewicza - głośno zadając pytanie - kto i dlaczego boi się skutecznego działania?

Pisałem kiedyś - Słuchajcie Pana Marszałka.
Słuchajcie. Szczególnie wówczas, gdy odczuwa lęk.

Źródła:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6292091,Macierewicz_o_swoim_udziale
_w_komisji__wzbudza_wscieklosc_.html?skad=rss
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6292091,Macierewicz_o_swoim_udziale_
w_komisji__wzbudza_ http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6292091,Macierewicz_o_swoim_udziale_
w_komisji__wzbudza_wscieklosc_.html?skad=rss
wscieklosc_.html?skad=rss

http://wiadomosci.onet.pl/1919033,11,1,1,,item.html http://wiadomosci.onet.pl/1919033,11,1,1,,item.html

http://www.rmf.fm/fakty/?id=151614 http://www.rmf.fm/fakty/?id=151614

http://cogito62.salon24.pl/381462.html http://cogito62.salon24.pl/381462.html

http://cogito62.salon24.pl/94608.html http://cogito62.salon24.pl/94608.html

Aleksander Ścios

08.08.2009r.
RODAKpress

...czytaj dalej

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet
NASZE DROGI - button AKTUALNOŒCI W RR NAPISZ DO NAS