SŁAWOMIR MROŻEK MA SPOCZĄĆ W KRYPCIE KOŚCIOŁA ŚW. PIOTRA I PAWŁA ? - Aleksander Szumański


 

 

 

 

 

 

 


SŁAWOMIR MROŻEK MA SPOCZĄĆ W KRYPCIE KOŚCIOŁA ŚW. PIOTRA I PAWŁA ?

PROTEST TOWARZYSTWA PAMIĘCI NARODOWEJ
IM. PIERWSZEGO MARSZAŁKA POLSKI
JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO ZARZĄD GŁÓWNY

Kraków 1 września 2013 r.

Sławomir Mrożek prowincjonalny inteligent z Ku - Klux - Klanem w tle

Trwają przygotowania do pochowania 17 września b.r. Sławomira Mrożka w krypcie św. Piotra w kościele pod wezwaniem świętych apostołów Piotra i Pawła w Krakowie.

W tej krypcie, według ustaleń metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, po zamachu w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku, spocząć miał wielki Polak Janusz Kurtyka.

Niestety na skutek nacisków prezydenta Bronisława Komorowskiego, rządzącej Platformy Obywatelskiej , osobiście Donalda Tuska i jego popleczników braci Rasiów, skupionych przy swoich mistrzach, w tym kard. Stanisławie Dziwiszu, nie doszło do pochowania prezesa IPN w ustalonym uprzednio miejscu, zgodnie z haniebną zmianą decyzji krakowskiej Kurii Metropolitalnej.

Następna, również haniebna decyzja ,dokonania pochówku w owej krypcie św. Piotra dotyczy prochów Sławomira Mrożka.

Należy więc przypomnieć, przez niektórych Polaków nieznane, przez niektórych zapomniane, zachowania Sławomira Mrożka, związane z niektórymi jego publicznymi wystąpieniami jak i niegodnymi Polaka decyzjami.

Krakowski "Dziennik Polski" w wydaniu z 8.10. 2007 roku zamieścił wywiad ze Sławomirem Mrożkiem. Nie byłoby w tym nic niecodziennego, gdyby nie fakt poniżania w tym wywiadzie Polaków i polskiej inteligencji.

Z niezmiernym uczuciem wstydu i poniżenia cytujemy znaczące fragmenty wynurzeń Sławomira Mrożka pomieszczone w owym wywiadzie.

"[.]Mam niechęć do polskiego inteligenta. Denerwuje mnie jego prowincjonalność. Cokolwiek oni wydają i piszą, to jest niepoważne. W Polsce oświeconych inteligentów jest bardzo mało, można powiedzieć, że jest ich minimalna ilość.

.Boję się Polaków. Mnie to wszystko już nie obchodzi. To mnie przestało interesować zaraz po wyjeździe z Polski. Jeszcze we Francji. Poza Polską ludzie są poważniejsi. Mam niechęć do polskiego inteligenta. Można powiedzieć wyssaną z mlekiem matki[.]".

Cóż jeszcze Sławomir Mrożek wyssał z mlekiem matki?

Gdy w kilka dni po wydaniu wyroków śmierci w procesie krakowskiej Kurii Metropolitalnej, ukazała się w prasie polskiej haniebna rezolucja podpisana przez 53 krakowskich literatów, Sławomir Mrożek wraz z Wisławą Szymborską byli jednymi z sygnatariuszy owej literackiej hańby.

Dla porządku przypomnę tekst owej rezolucji:

Rezolucja Związku Literatów Polskich w Krakowie w sprawie procesu krakowskiego - rezolucja z 8 lutego 1953 roku podpisana przez 53 sygnatariuszy - członków krakowskiego oddziału Związku Literatów Polskich , wyrażająca poparcie dla stalinowskich władz PRL po aresztowaniu pod sfabrykowanymi zarzutami duchownych katolickich, skazanych na karę śmierci w sfingowanym procesie pokazowym zwanym Procesem Księży Kurii Krakowskiej.

" W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich , powiązanych z krakowską Kurią Metropolitalną. My zebrani w dniu 8 lutego 1953 roku członkowie krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, wyrażamy bezwzględne potępienie dla zdrajców Ojczyzny, którzy, wykorzystując swe duchowe stanowiska i wpływy na młodzież skupioną w KSM / Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - dopisek A.S. /, działali wrogo wobec narodu i państwa ludowego, uprawiali - za amerykańskie pieniądze - szpiegostwo i dywersję. Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniom antypolskim i okazywali zdrajcom pomoc oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne.

Wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm, ostrzej piętnować wrogów narodu - dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej."

Poza Sławomirem Mrożkiem i Wisławą Szymborską, rezolucję podpisali jeszcze m. in. Kornel Filipowicz / późniejszy partner Szymborskiej/, Adam Włodek / mąż Szymborskiej, / Olgierd Terlecki - ujawniony konfident SB/, Jan Błoński - prof. UJ - apologeta antypolskiej twórczości Czesława Miłosza, Maciej Słomczyński - konfident SB, Bruno Miecugow - kontakt operacyjny St. Wałacha oficera SB - ojciec Grzegorza Miecugowa ,wychowanego na ideologii ojca, prezenter antypolskiego "Szkła kontaktowego" audycji TVN, Hanna Mortkowicz - Olczakowa - konfidentka SB, Władysław Machejek -konfident SB, Tadeusz Nowak -poeta -konfident SB w "Tygodniku Powszechnym", Julian Przyboś, Tadeusz Śliwiak, Anna Świrszczyńska, Henryk Vogler, Bogdan Brzeziński, Ludwik Flaszen, Zygmunt Greń, Leszek Herdegen / prywatnie przyjaciel S. Mrożka /, Tadeusz Kwiatkowski konfident SB - mąż Haliny Kwiatkowskiej, Henryk Markiewicz - profesor UJ - konfident SB, Stefan Otwinowski, Adam Polewka, Karol Szpalski, Jan Wiktor, Jerzy Zagórski, Marian Załucki - później zakatowany przez SB / wyraził publiczny żal /,Witold Zechenter.

Nie musieli, a podpisali hańbę domową.

Sławomir Mrożek ponadto był od pozostałych sygnatariuszy "precyzyjniejszy".

Wyszedł oto "przed orkiestrę", aby wyróżnić się w zapisie rezolucji:

"Nie ma zbrodni, której byśmy się po nich nie mogli spodziewać. Zaciekłość niedobitków będzie tym większa, tym bardziej będą się upodobniać do SS - manów, do "rycerzy płonącego krzyża" - Ku- Klux- Klanu, do brunatnych i czarnych koszul - występując w tym samym co SS-mani, krzyżowcy, koszule i inni falangiści interesie."

Aleksander Szumański

w uzgodnieniu z prezesem Towarzystwa Pamięci Narodowej im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego Jerzym Korzeniem.

Dokumenty, źródła, cytaty:

"Dziennik Polski" Kraków (8. 10. 2007),

http://niepoprawni.pl/blog/2171/slawomir-mrozek-prowincjonalny-inteligent-z-ku-klux-klanem-w-tle

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezolucja_Zwi%C4%85zku_Literat%C3%B3w_Polskich_w_Krakowie_w_
sprawie_procesu_krakowskiego

02.09.2013r.
RODAKnet.com

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet