O RUCHU RODAKÓW
PRZYSTĄP DO RUCHU RODAKÓW
RODAKpress - head
HOME - button
Towarzysze i obywatele - Michał Tyrpa


 

 

 

 

 

 

 


Towarzysze i obywatele

Chcesz w majestacie prawa, bezkarnie i z podniesionym czołem publicznie i za pośrednictwem mediów nawoływać do popełniania przestępstw? Zostań laureatem pokojowej Nagrody Nobla!

Naturalnie to nie wystarczy. Trzeba jeszcze posiadać kilka innych przewag. Jedną z nich jest - przynajmniej w opinii pani Ewy Leśniewskiej, prokuratora Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz - "powszechnie znany styl wypowiedzi (.) a charakteryzujący się przesadą, barwnością i nietypowymi przenośniami" . Zacytowany argument pochodzi z właśnie przeze mnie otrzymanego postanowienia o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nawoływania przez Lecha Wałęsę do popełnienia przestępstwa.
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac0aded0e706565c.html

A zatem nie tylko nad bezczelnymi kłamstwami Bogusława Sonika, cynizmem Róży Marii Graefin von Thun und Hohenstein, Joanny Senyszyn i Marka Jurka, arogancją Janusza Kurtyki i lekceważeniem ze strony Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska, należy przejść do porządku dziennego.

Zakonotujcie sobie raz na zawsze: w demokratycznym państwie prawa, jakim jest Rzeczpospolita Polska A.D.2009 wam - zwykłym obywatelom wolno mniej. Was, szanowne wyborcze mięso armatnie, mogą wsadzić do ciupy za nieposiadanie biletu.

Dostojni towarzysze wzajemnej adoracji, których aż nadto dobrze znacie ze srebrnego ekranu mogą pozwolić sobie nawet na sianie nienawiści.

Chciałbym niniejszym serdecznie podziękować Arturowi Nicponiowi. To z jego inicjatywy powstał wniosek o ściganie Lecha Wałęsy za podżeganie do popełnienia przestępstwa. Nawet jeśli w konsekwencji mieliśmy się dowiedzieć, że z tych i owych względów publiczna działalność byłego prezydenta de facto stoi ponad prawem, i że jeśli ktoś uroił sobie co innego, owszem może wystąpić, ale z oskarżeniem prywatnym, było warto.

Nie ukrywam, że prywatnie wolę zajmować się czym innym. Sprawą , w której - jak pokazało ostatnie ponad półtora roku - bardziej można liczyć na głowę obcego państwa, niż na urzędników naszego.

Na zakończenie morał : chcecie bezkarnie siać nienawiść? Proszę bardzo! Bylebyście czynili to w stylu charakteryzującym się przesadą, barwnością i nietypowymi przenośniami..

Towarzysze i obywatele (2)

Michał Tyrpa
Blog autora: http://mementomori.salon24.pl/index.html

"Raport Witolda" po angielsku w Sieci

09.07.2009r.
RODAKpress

RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet
NASZE DROGI - button AKTUALNOŒCI W RR NAPISZ DO NAS