Przypomnijmy o Rotmistrzu przed 110. urodzinami - Michał Tyrpa  

 

 

 

 

 

 

Przypomnijmy o Rotmistrzu przed 110. urodzinami

13 maja 2011 r. będziemy świętować okrągłą rocznicę urodzin Ochotnika do Auschwitz. Tego dnia ulicami wielu miast przejdą Marsze Rotmistrza. Nasze "przypominanie o Rotmistrzu" - Polsce, Europie i światu - nie ogranicza się jednak do dorocznych, urodzinowych pochodów.

Kolejną już, tym razem urodzinową, kartkę pocztową z hasłem naszej akcji, wydał oddział regionalny Poczty Polskiej w Nowym Sączu.
(Zainteresowani pocztówkami - w cenie zaledwie 30 groszy za egzemplarz! - mogą je zamawiać pisząc na adres: Wiesław Mochnacki, Centrum Poczty ORJ, Marketing, ul. Dunajewskiego 10/203, 33-300 Nowy Sącz, albo: Wieslaw.Mochnacki [at] krakow.poczta-polska.pl, tel. (18)442-17-39)

Podsumowaniem niektórych faktów, jakie tworzą dotychczasową historię akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") stał się opublikowany 13 marca 2011 r., zamieszczony na wielu internetowych stronach, wywiad "WITOLD PILECKI - WZÓR UNIWERSALNY" .

Natomiast 10 kwietnia b.r. miesięcznik "Forum Samorządowe" zamieścił na swojej stronie (i rozesłał do prezydentów i burmistrzów miast, a także wielu samorządowców) zaproszenie do lektury wywiadu "Przypomnijmy o Rotmistrzu samorządom" .

W połowie lutego b.r. informacje o naszej akcji pojawiły się także na łamach wydawanego we Lwowie "Kuriera Galicyjskiego" (zob. artykuł na stronie 16 )

Informacje o większości działań, jakie zostały przedsięwzięte w ostatnich miesiącach, były na bieżąco (w formie komunikatów) przesyłane do mediów. O wielu specjalnie informowałem polskich europosłów. Nowiny pojawiały się także m. in. w portalach Salon24.pl, Blogmedia24.pl, NowyEkran.pl, zob. np. http://mementomori.salon24.pl/posts/ .

Aktualności dotyczące naszej inicjatywy niemal codziennie zamieszczane są w facebookowym profilu akcji: http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258 [...]

Akcja "Przypomnijmy o Rotmistrzu" trwa i manifestuje się na wiele sposobów. W kraju i za granicą zbierane są podpisy pod petycją w sprawie europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem (formularz w pliku pdf oraz link do petycji online dostępne są w materiale z 11 grudnia 2010 r. na www.michaltyrpa.blogspot.com ). [...]

Z radością zawiadamiam, że pełną parą toczą się przygotowania do okrągłego jubileuszu rtm.Witolda Pileckiego. Na miesiąc przed 13 maja, organizację urodzinowych Marszów Rotmistrza - wydarzenia, którego pomysłodawcą jest Towarzystwo Michała Archanioła i które wydatnie współtworzy Stowarzyszenie KoLiber - potwierdzono w 24 miastach Polski.

Jedną z galerii z zeszłorocznego Marszu Rotmistrza w Krakowie, można obejrzeć tutaj .

W roku 2011 Marsze Rotmistrza przejdą ulicami takich miast, jak:

Nowy Sącz,
Rzeszów,
Przemyśl,
Lublin,
Warszawa,
Piotrków Trybunalski,
Łódź,
Toruń,
Ostrołęka,
Bydgoszcz,
Gdańsk,
Poznań,
Lubin,
Wrocław,
Kłodzko,
Opole,
Zabrze,
Sosnowiec,
Bielsko-Biała,
Szczecin,
Białystok,
Radom,
Starachowice,

oraz Kraków .

I można się spodziewać, że na wymienionych wyżej się nie skończy.

Jedno trzeba podkreślić: uczczenie okrągłego jubileuszu urodzin Ochotnika do Auschwitz, wcale nie koniecznie musi być zakrojoną na szeroką skalę, imprezą masową. Znacznie bardziej istotne jest to, aby 13 maja "przypomnieć o Rotmistrzu", w jak największej ilości polskich miast.

Organizatorzy i wszyscy ci, którzy chcą o Witoldzie Pileckim 13 maja przypomnieć, komunikują się za pośrednictwem serwisu Facebook. Można w nim znaleźć m. in. grupy, "wydarzenia" i profile Marszów Rotmistrza, które odbędą się w konkretnych miastach.

Działa strona internetowa www.marszrotmistrza.blogspot.com , na której można znaleźć wiele cennych informacji. Zapraszam do jej odwiedzania!

Niebawem pojawią się tam szczegóły odnośnie Marszów Rotmistrza w poszczególnych miastach, a także dane kontaktowe organizatorów/koordynatorów.

Michał Tyrpa
więcej na blogu autora

"Raport Witolda" po angielsku w Sieci

17.04.2011r.
RODAKpress

***

Uczestnicy i Sympatycy Ruchu Rodaków
Wszyscy którzy chcą dać świadectwo

Ruch Rodaków od samego początku jest wśród wspierających akcję Fundacji Paradis Judaeorum, magazyn RODAKpress na bieżąco informuje o jej przebiegu, w dziale autorskim prezesa Michała Tyrpy zachowane są najważniejsze teksty obrazujące przebieg akcji. Podawane są adresy internetowe umożliwiające zainteresowanym uzupełnienie ich wiedzy o materiały nie publikowane w naszym magazynie.

Trudno nie wyrazić podziwu dla Fundacji i jej prezesa za wytrwałość, ale też nie można całej pracy i odpowiedzialności za sukces końcowy jakim między innymi ma być uchwalenie przez europarlament Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem "spychać na ich barki".

Wezwanie do zebrania "miliona podpisów na Urodziny Rotmistrza Pileckiego!" jest zadaniem dla nas wszystkich, dla każdego kto chce dać świadectwo. Wiemy jak trudno będzie ten cel zrealizować i dlatego zachęcamy Was wszystkich do zaangażowania się w rozpowszechnianie tego wezwania i zbierania podpisów.

To zadanie dla Uczestników Ruchu Rodaków obecnie pierwszoplanowe, a równocześnie ogromna prośba do czujących i myślących w kategoriach polskiego patriotyzmu w Europie odwiecznych Ojczyzn.

Pomóżmy zebrać milion podpisów na Urodziny Rotmistrza Pileckiego!

Mirosław Rymar
Koordynator RR-świat

28.11.2010r.
RODAKpress

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet