Przypomnijmy o Rotmistrzu trzy dni przed Jubileuszem - Michał Tyrpa  

 

 

 

 

 

 


8.V.2011 furta (wejście na krużganki) krakowskiego klasztoru OO.Dominikanów (fot.Michał Tyrpa)

Przypomnijmy o Rotmistrzu trzy dni przed Jubileuszem

Cała Polska szykuje się do świętowania 110. rocznicy urodzin Ochotnika do Auschwitz.

Jak można dowiedzieć się z materiału pt. "Przypomnijmy o Rotmistrzu.z pieśnią na ustach!", opublikowanego 7 maja b.r. na stronie www.michaltyrpa.blogspot.com , uczestnicy akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") będą świętować okrągły jubileusz w atmosferze radości.

W nawiązaniu do informacji, które pojawiły się tutaj 4 maja b.r. (zob. "Politycy zaproszeni na Marsze Rotmistrza" ), w dniu wczorajszym raz jeszcze na adresy posłów, senatorów, europosłów i dziennikarzy kilkudziesięciu mediów, trafił takiej treści list:

Od: Michał Tyrpa

Data: 9 maja 2011 12:19
Temat: ZAPROSZENIE NA 110. URODZINY ROTMISTRZA PILECKIEGO
Do: [adresy posłów, senatorów, europosłów]

DW: [adresy dziennikarzy]

Po słanki i Posłowie
Rzeczypospolitej Polskiej
do Parlamentu Europejskiego


oraz

Senatorowie i Posłowie na Sejm
Rzeczypospolitej Polskiej


Do wiadomości mediów

Szanowni Państwo,

z uwagi na to, iż jedynymi, którzy byli łaskawi odpowiedzieć na (załączone niżej) zaproszenie sprzed 5 dni, byli niektórzy dziennikarze oraz wrocławskie biuro pani Lidii Geringer de Oedenberg, raz jeszcze zapraszam na jubileuszowe Marsze Rotmistrza, które w najbliższy piątek przejdą ulicami 25 miast w Polsce.

110. Urodziny Witolda Pileckiego świętować będziemy w atmosferze radości. Więcej na ten temat w materiale opublikowanym 7 maja b.r. na macierzystej stronie akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"): www.michaltyrpa.blogspot.com

PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU! TRZEBA DAĆ ŚWIADECTWO..

Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

ul.Kobierzyńska 66/14
30-363 Kraków


[załącznik: kopia listu z 4 maja 2011 r.]

Od dłuższego czasu wolontariusze w całym kraju prowadzą akcję informacyjną na temat wydarzeń, które czekają nas (nie tylko) 13 maja b.r. W Krakowie - jak widać na załączonych wyżej ilustracjach - zaproszenia na Marsz Rotmistrza przekazują m. in. Dominikanie, Franciszkanie i parafia na Osiedlu Ruczaj-Zaborze. Jeden z plakatów trafił także do ks. prof. Jacka Urbana, który 25 stycznia 2009 r. odprawił na Wawelu Mszę św. z modlitwą o beatyfikację Rotmistrza (zob. link ), a 13 maja 2011 przewodniczył będzie modlitwie w tej intencji pod Krzyżem Katyńskim.

Zaproszenie na krakowski (i pozostałe) Marsz Rotmistrza zostało oficjalnie przekazane także uczestnikom seminarium na temat dziedzictwa Polskiego Państwa Podziemnego, zorganizowanego pod patronatem Wojewody Małopolskiego (zob. link ). Korzystając z okazji przybliżyłem zgromadzonym w Urzędzie Wojewódzkim ideę akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu", a także wyjaśniłem, iż jeśli wielu z obecnych nie słyszało dotąd o naszej - zapoczątkowanej bez mała 3 i pół roku temu - apolitycznej inicjatywie obywatelskiej, wynika to po pierwsze z tego, że fakty związane z nasza akcją w zasadzie nie interesują mediów. I że nie można się temu dziwić, zważywszy na to, że nasza akcja ma charakter autentycznie oddolny, tzn. nie uzyskała (uprzedniej lub następczej) koncesji ze strony tego lub innego "ukochanego przywódcy". Mądrzy ludzie powinni sobie przecież zdawać sprawę, iż w Rzeczypospolitej Polskiej, która jest demokratycznym państwem prawnym, prowadzona społecznie patriotyczna działalność pro publico bono , w sposób oczywisty wymaga uzyskania państwowej i/lub partyjnej koncesji.

Tymczasem wolontariusze akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" - tak w Polsce, jak w USA, w Irlandii, na Ukrainie, czy na Węgrzech - nadal zupełnie nie zdają sobie sprawy, iż to co przedsiębiorą dla wprowadzenia Witolda Pileckiego do powszechnej świadomości, narusza panujący w RP, nieformalny, (lecz wcale przez to nie słabszy!) system koncesyjny.

Wbrew oczekiwaniom wielu "organów koncesyjnych", nasi "przypominający o Rotmistrzu" nadal zachowują się jak wolni, świadomi, aktywni OBYWATELE. Nadal starają się nie tyle spełniać życzenia tej czy innej władzy, co naśladować Rotmistrza.

Dlatego w organizowanych na Jego cześć pochodach, będziemy maszerować pod flagami biało-czerwonymi, nie pod znakami partii.

Dlatego będziemy wspólnie skandować hasła wg. wzoru:

Przewodnik chóru: WITOLD PILECKI - BOHATER EUROPY!

Chór: PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU!

Przewodnik chóru: WITOLD PILECKI - OCHOTNIK DO AUSCHWITZ!

Chór: PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU!

Przewodnik chóru: WITOLD PILECKI - WZÓR OBYWATELA!

Chór: PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU!

Przewodnik chóru: WITOLD PILECKI - PATRON BOHATERÓW!

Chór: PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU!

Przewodnik chóru: WITOLD PILECKI - RYCERZ CHRZEŚCIJAŃSKI!

Chór: PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU!

Przewodnik chóru: WITOLD PILECKI - BŁOGOSŁAWIONYM!

Chór: PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU!

Przewodnik chóru: DWUDZIESTY PIĄTY MAJA - ŚWIĘTEM BOHATERÓW!

Chór: PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU!

i.od początku.

Dlatego podczas Marszów Rotmistrza odczytamy "Przesłanie Pana Cogito" , odśpiewamy Hymn narodowy i Rotę, zaś do Pana Stworzenia skierujemy słowa:

"MÓDLMY SIĘ, ABY KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY WYNIÓSŁ NA OŁTARZE ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO - CHRZEŚCIJAŃSKIEGO RYCERZA XX W., JEŚLI TAKA JEST TWOJA WOLA, CIEBIE PROSIMY, WYSŁUCHAJ NAS, PANIE!"

Dlatego też 13 maja 2011 r. "przypomnimy o Rotmistrzu" w tak wielu punktach na mapie Ojczyzny. O szczegółach, jak już było anonsowane, dowiecie się pod adresem:
www.marszrotmistrza.blogspot.com

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

Michał Tyrpa
więcej na blogu autora

"Raport Witolda" po angielsku w Sieci

09.05.2011r.
RODAKpress

***

Uczestnicy i Sympatycy Ruchu Rodaków
Wszyscy którzy chcą dać świadectwo

Ruch Rodaków od samego początku jest wśród wspierających akcję Fundacji Paradis Judaeorum, magazyn RODAKpress na bieżąco informuje o jej przebiegu, w dziale autorskim prezesa Michała Tyrpy zachowane są najważniejsze teksty obrazujące przebieg akcji. Podawane są adresy internetowe umożliwiające zainteresowanym uzupełnienie ich wiedzy o materiały nie publikowane w naszym magazynie.

Trudno nie wyrazić podziwu dla Fundacji i jej prezesa za wytrwałość, ale też nie można całej pracy i odpowiedzialności za sukces końcowy jakim między innymi ma być uchwalenie przez europarlament Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem "spychać na ich barki".

Wezwanie do zebrania "miliona podpisów na Urodziny Rotmistrza Pileckiego!" jest zadaniem dla nas wszystkich, dla każdego kto chce dać świadectwo. Wiemy jak trudno będzie ten cel zrealizować i dlatego zachęcamy Was wszystkich do zaangażowania się w rozpowszechnianie tego wezwania i zbierania podpisów.

To zadanie dla Uczestników Ruchu Rodaków obecnie pierwszoplanowe, a równocześnie ogromna prośba do czujących i myślących w kategoriach polskiego patriotyzmu w Europie odwiecznych Ojczyzn.

Pomóżmy zebrać milion podpisów na Urodziny Rotmistrza Pileckiego!

Mirosław Rymar
Koordynator RR-świat

28.11.2010r.
RODAKpress

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet