Przypomnijmy o Rotmistrzu 13 maja 2011! - Michał Tyrpa  

 

 

 

 

 

 


Marsz Rotmistrza 2011 w Lubinie na Dolnym Śląsku (fot. Anna Guzik)

Przypomnijmy o Rotmistrzu 13 maja 2011!

Dziś mija okrągła, 110. rocznica urodzin Ochotnika do Auschwitz. W ponad dwudziestu miastach Polski świętujemy ów jubileusz Marszami Rotmistrza, a także okolicznościowymi wydarzeniami, które towarzyszą rocznicowym obchodom.

Ze zaktualizowanych dziś jeszcze informacji wynika, że Marsz Rotmistrza przechodzi 13 maja 2011 r. ulicami następujących miast:

1) Rzeszów
2) Przemyśl
3) Lublin
4) Warszawa
5) Piotrków Trybunalski
6) Łódź
7) Toruń
8) Ostrołęka
9) Bydgoszcz
10) Gdańsk
11) Poznań
12) Lubin
(patrz - ilustracje)
13) Wrocław
14) Zabrze
15) Sosnowiec
16) Szczecin
17) Białystok
18)Radom
19) Tarnów
20)Starachowice
21)Żory 22) Kraków

Jako wydarzenia towarzyszące Jubileuszowi warto wymienić m. in.:

a) 13 maja b.r. Mszę św. za duszę rtm.Witolda Pileckiego i z modlitwą o Jego beatyfikację, odprawioną o godz. 8.00 w Zielonej Górze przez biskupa Stefana Regmunta.

b) 14 maja b.r. - Rajd Żołnierzy Wyklętych na trasie Przemyśl-Ruszelczyce

c) 15 maja b.r. - Msza św. za duszę Witolda Pileckiego zostanie odprawiona w niedzielę, 15 maja b.r. o godz.15.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.

d) 13 - 25 maja b.r. w Stalowej Woli we wszystkich autobusach miejskich na wyświetlaczach LCD będzie prezentowana postać rotmistrza Pileckiego wraz z krótką informacją o jego osobie.

e) 13 - 25 maja b.r. w Kłodzku w trzech punktach miasta zbierane będą podpisy pod petycją o ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem (podpisy pod petycją są zbierane także podczas dzisiejszych Marszów).

Z pewnością na wymienionych wyżej wydarzeniach się nie skończy.

Z uwagi na problemy techniczne, niektórych informacji nie dało się zamieścić dziś na krajowej stronie Marszów Rotmistrza. Wciąż jednak - poza Facebookiem - pozostaje ona najpełniejszym źródłem informacji, zob.:
www.marszrotmistrza.blogspot.com

Tych, którzy dotąd nie zapoznali się z materiałem z 7 maja b.r. (i wcześniejszymi) zapraszam także na stronę akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki":
www.michaltyrpa.blogspot.com

Zob. także:
http://mementomori.salon24.pl/posts/

PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU! TRZEBA DAĆ ŚWIADECTWO..

Michał Tyrpa
więcej na blogu autora

Marsz Rotmistrza w Krakowie


Zobacz więcej zdjęć z Krakowa

"Raport Witolda" po angielsku w Sieci

14.05.2011r.
RODAKpress

***

Uczestnicy i Sympatycy Ruchu Rodaków
Wszyscy którzy chcą dać świadectwo

Ruch Rodaków od samego początku jest wśród wspierających akcję Fundacji Paradis Judaeorum, magazyn RODAKpress na bieżąco informuje o jej przebiegu, w dziale autorskim prezesa Michała Tyrpy zachowane są najważniejsze teksty obrazujące przebieg akcji. Podawane są adresy internetowe umożliwiające zainteresowanym uzupełnienie ich wiedzy o materiały nie publikowane w naszym magazynie.

Trudno nie wyrazić podziwu dla Fundacji i jej prezesa za wytrwałość, ale też nie można całej pracy i odpowiedzialności za sukces końcowy jakim między innymi ma być uchwalenie przez europarlament Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem "spychać na ich barki".

Wezwanie do zebrania "miliona podpisów na Urodziny Rotmistrza Pileckiego!" jest zadaniem dla nas wszystkich, dla każdego kto chce dać świadectwo. Wiemy jak trudno będzie ten cel zrealizować i dlatego zachęcamy Was wszystkich do zaangażowania się w rozpowszechnianie tego wezwania i zbierania podpisów.

To zadanie dla Uczestników Ruchu Rodaków obecnie pierwszoplanowe, a równocześnie ogromna prośba do czujących i myślących w kategoriach polskiego patriotyzmu w Europie odwiecznych Ojczyzn.

Pomóżmy zebrać milion podpisów na Urodziny Rotmistrza Pileckiego!

Mirosław Rymar
Koordynator RR-świat

28.11.2010r.
RODAKpress

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet