Pochować Rotmistrza Pileckiego na Wawelu - Michał Tyrpa  

 

 

 

 

 

 


Pochować Rotmistrza Pileckiego na Wawelu

Fundacja Paradis Judaeorum, która od stycznia 2008 r. prowadzi akcję społeczną "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") zaapelowała o pochówek szczątków Ochotnika do Auschwitz z najwyższymi honorami w królewskiej Katedrze na Wawelu.

W liście przesłanym 14.VIII.2012 do Prezydenta Rzeczypospolitej, do Arcybiskupa Metropolity Krakowa oraz do Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, fundacja zwróciła się o zapewnienie (postulowanym) uroczystościom pogrzebowym rtm.Witolda Pileckiego rangi odpowiedniej do zasług Bohatera. Fundacja, która od stycznia 2008 r. prowadzi akcję społeczną pod hasłem "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") zaapelowała o złożenie szczątków rtm.Pileckiego z należnymi honorami w nekropolii królów polskich - w Katedrze na Wawelu.

Szczegóły w materiale pt. "Pochowajmy rtm.Pileckiego na Wawelu" opublikowanym 14 sierpnia 2012 r. na stronie: www.michaltyrpa.blogspot.com

Zapraszamy do wsparcia inicjatywy w serwisie społecznościowym Facebook w ramach wydarzenia pt. "PILECKI NA WAWEL": http://www.facebook.com/events/410368365687056/

Profil akcji na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Treść niniejszego postu - w formie komunikatu prasowego - rozsyłamy do mediów w kraju i za granicą.

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

Michał Tyrpa
więcej na blogu autora

20.08.2012r.
RODAKpress

***

"Raport Witolda" po angielsku w Sieci

***

Uczestnicy i Sympatycy Ruchu Rodaków
Wszyscy którzy chcą dać świadectwo

Ruch Rodaków od samego początku jest wśród wspierających akcję Fundacji Paradis Judaeorum, magazyn RODAKpress na bieżąco informuje o jej przebiegu, w dziale autorskim prezesa Michała Tyrpy zachowane są najważniejsze teksty obrazujące przebieg akcji. Podawane są adresy internetowe umożliwiające zainteresowanym uzupełnienie ich wiedzy o materiały nie publikowane w naszym magazynie.

Trudno nie wyrazić podziwu dla Fundacji i jej prezesa za wytrwałość, ale też nie można całej pracy i odpowiedzialności za sukces końcowy jakim między innymi ma być uchwalenie przez europarlament Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem "spychać na ich barki".

Wezwanie do zebrania "miliona podpisów na Urodziny Rotmistrza Pileckiego!" jest zadaniem dla nas wszystkich, dla każdego kto chce dać świadectwo. Wiemy jak trudno będzie ten cel zrealizować i dlatego zachęcamy Was wszystkich do zaangażowania się w rozpowszechnianie tego wezwania i zbierania podpisów.

To zadanie dla Uczestników Ruchu Rodaków obecnie pierwszoplanowe, a równocześnie ogromna prośba do czujących i myślących w kategoriach polskiego patriotyzmu w Europie odwiecznych Ojczyzn.

Pomóżmy zebrać milion podpisów na Urodziny Rotmistrza Pileckiego!

Mirosław Rymar
Koordynator RR-świat

28.11.2010r.
RODAKpress

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet