UE: papieros bez smaku i zapachu - Magdalena Żuraw


 

 

 

 

 

 

 


Australia: WCE ( World Center of Experiments) - Światowe Centrum Doświadczalne od lat eksperymentuje z fotografiami okropności wywoływanych paleniem papierosów. Promocja kolejnego osiągnięcia graficznego nie pomogła Kevin'owi Rudd'owi. Obaliła go towarzyszka partyjna "Czerwona Julka".

UE: papieros bez smaku i zapachu

W środowym (15 wrzesień 2010) wydaniu Dziennika, na pierwszej stronie możemy przeczytać o kolejnym absurdalnym pomyśle Unii Europejskiej. Tym razem eurokomuniści postanowili zająć się przemysłem tytoniowym. Przed producentami roztoczono wizję wytwarzania papierosów bez dodatków smakowo - zapachowych. Będą więc zmuszeni zrezygnować m.in. z cukru, mięty, substancji barwiących papier.

Wszystko w trosce o klienta, który sięga po papierosa wabiony jego kolorem, czy np. truskawkową wonią i smakiem.Sprawie pikanterii dodaje fakt, że same opakowania papierosów mają odstraszać klienta. czarno-białym opakowaniem. Pomysł o zakazie używania do produkcji dodatków i pakowania papierosów w jednakowe opakowania zrodził się w wyniku wspólnych badań ekspertów z UE i ze Światowej Organizacji zdrowia (WHO). Stwierdzili oni, że rezygnacja ze wszelkich dodatków zmniejszy toksyczność i obniży poziom uzależniania potencjalnych palaczy.

Kwestia wprowadzenia zakazu ma być dyskutowana w piątek (17.09.2010 r.). I na nic się zdają głosy producentów, którzy zaznaczają, że kolor i kształt opakowania ma - zgodnie z zasadami wolnego rynku i zdrowej konkurencji - odróżniać jedną markę od drugiej. Na nic głosy, że papierosy bez dodatków nie mają smaku, do jakiego przyzwyczaili się klienci, że często w ogóle nie mają smaku. Na nic głosy konsumentów, których kolejny raz w "trosce o ich dobro" pozbawia się wyboru i traktuje jak bydło na pastwisku, któremu zamiast koniczyny można podać pokrzywę.

UE od chwili powstania uczciwie pozbawia zbędnych złudzeń - wolność wyboru nie jest konieczna. Ma być zdrowo i czarno-biało?

Oczywiście! I to bez dyskusji!

Magdalena Żuraw
Artykuł ukazał się na stronie portalu Debata.pl

23.10.2010r.
RODAKpress

 
RUCH RODAKÓW : O Ruchu Dolacz i Ty
RODAKpress : Aktualnosci w RR Nasze drogi
COPYRIGHT: RODAKnet