ŻYCZENIA NOWOROCZNE- Aleksander Ścios


W 30 rocznicę śmierci


Afera marszałkowa -
bo tak nazwałem cykl wydarzeń z lat 2007-2008 jest ,,matką" wszystkich afer z czasów rządów PO-PSL

 
Od redakcji RODAKpress:
Szanowni Państwo,

Aleksander Ścios od lat swoimi tekstami tworzy wspólnotę niezależnej myśli.
W tej trudnej pracy powinniśmy go wspierać i dlatego redakcja w imieniu Autora zwraca się do Państwa o dokonywanie dobrowolnych wpłat.
W tym celu przejdź na blog Aleksandra Ściosa

Kliknij na przycisk
"Przekaż darowiznę"
i dalej według instrukcji na stronie.
Dziękujemy wszystkim, którzy okażą wsparcie.

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Wyborcom Prawa i Sprawiedliwości życzę, by umieli wymagać "więcej" od siebie i od tych, którzy mają ich reprezentować.
Politykom partii opozycyjnej życzę odwagi przed długim marszem, ciężkiej pracy i ducha walki, kontrowersyjności w słowach i czynach - tak wielkiej, by poplątała drogi do kompromisów.
Zacnym profesorom i ludziom nauki wspierającym dziś polskie sprawy życzę zdolności do odrzucenia zabobonów, zwątpienia w "mechanizmy demokracji", wiary w moc słowa i prymat prawdy nad poprawnością.
Publicystom "wolnych" mediów, by stali się głusi na przekaz propagandy, nauczyli mówić własnym głosem i zasmakowali w autentycznej niezależności. Blogerom i internautom, by umieli odsiewać plewy od ziarna, nie ulegli głosom stada i potrafili spojrzeć na świat własnymi oczami.

Puczymordom i małym demiurgom życzę, by stanęły im w gardle "papawerdy zakrapiane oblikatoryjnymi fąframi" , a na końcu swojej drogi zostali " starymi błaznami pełnymi fazdrygulstwa i gnypalstwa ". Funkcjonariuszom ośrodków propagandy (nazywanych nie wiadomo dlaczego dziennikarzami), by każde kłamstwo i wyrządzona przez nich podłość obróciły się przeciwko nim, sprowadziły na nich gniew i pogardę, a ich życie zamieniły w piekło.
Rządowym artystom, tzw. celebrytom i samozwańczym "autorytetom", by utracili dary, których nie potrafili docenić, by pozbawiono ich mowy, zabrano talent i pomieszano zmysły.
Piewcom "pojednania" polsko - rosyjskiego, by nie musieli dłużej odczuwać tęsknoty i odnaleźli swoje miejsce na nieludzkiej ziemi.
Wyborcom PO i apatrydom, by nikt się nad nimi nie pochylał, niczego im nie tłumaczył i nie otwierał im drzwi.
Tym zaś, których "nawet nazywać nie warto" - by się bali.

Ludziom dobrym życzę - by potrafili się dobrem dzielić. Prawym - by nigdy nie zmienili kierunku. Uczciwym - by nie rezygnowali z bezcennego daru, nawet, gdy dla innych jest głupotą. Mądrym życzę pokory, a pokornym - hardości serca. Odważnym - rozwagi, rozważnym zaś - krzty szaleństwa. Nam wszystkim - byśmy za rok mogli powiedzieć, że przeżyliśmy ten czas godnie.

Aleksander Ścios
Blog autora

ŚCIOS ODPYTUJE KOMOROWSKIEGO

02.01.2015r.
RODAKnet.com

RUCH RODAKÓW: O Ruchu - Docz do nas - Aktualnoi RR - Nasze drogi - Czytelnia RR
RODAKpress: W skrocie - RODAKvision - Rodakwave - Galeria - Animacje - Linki - Kontakt
COPYRIGHT: RODAKnet