RODAKvision

Programy TV, video, filmy

 
Zapraszamy do odwiedzania naszego kanału na You Tube
 


"Nasz człowiek w Warszawie". Film Marcina Tulickiego ogladaj - 700 ogladaj - 1080 HD
Film o Tusku za którym ciągle stoją murem miliony obywateli kiszczakowa może zostać zniknięty przez III-cią władzę syftemu dzięki któremu Obcy zdominowali Polaków na ich własnym terytorium. Z tego wyłącznie powodu ten knecht niemiecki może zaistnieć na tej stronie. Niech będzie cierniem dla bywających tutaj Polaków demokracjuszy, bo to dzięki wam i syftemowi przez was utrwalanemu on wogóle zaistniał i nadal ma głos.
"Bluzg na Jaruzela" - Emilian Kamiński ogladaj
Poland did not collaborate. Poles fought with the Germans ogladaj
Wideo, które jasno pokazuje, ilu w poszczególnych krajach europejskich było podczas II wojny ¶wiatowej członków i ochotników do Waffen SS. Natomiast w Polsce - ani jednego
Prof. Marek Jan Chodakiewicz
: My¶li wolnego Polaka ogladaj

Wojciech Sumliński w TV Republika ogladaj
o przesłuchaniu Komorowskiego - 18.12.2014r.

2014.11.2014 Wolne Głosy - Wojciech Cejrowski w TV Republika ogladaj
Jeżeli masz problem ze zrozumieniem tego, o co dopomina się od lat w swoich tekstach Mistrz wolnego słowa dla Polaków Aleksander ¦cios, to posłuchaj wyluzowanego Cejrowskiego, który o podobnych sprawach rozprawia w TV Republika lżejszym tonem.

Prof. Andrzej Nowak - podwójny wieczór autorski "Dzieje Polski" T.1 i "Sk±d nasz ród" ogladaj
"Reakcja opozycji jest skandalicznie słaba, nieprofesjonalna. Tak nie można, trzeba działać energicznie, stanowczo, bo chodzi nie o przyszło¶ć PiS-u, tylko o istnienie Polski i w tej sprawie nie można siedzieć z założonymi rękami".
"Życiodajne dziedzictwo przeszło¶ci - jak podj±ć je dzi¶?" ogladaj
Prof Andrzej Nowak: polsko¶ć jest przywilejem , a nie garbem, jak uważali Donald Tusk /polsko¶ć to nienormalno¶c/ i Tadeusz Mazowiecki, wspominaj±cy o "polskim piekle". Na bycie Polakiem trzeba zasłużyć. Często robili to obcy etnicznie, jak Szopen, Matejko, Brueckner, Askenazy, czy Kolberg.
Prawda o okr±głym stole ogladaj
Krzysztof Wyszkowski, niezależny obserwator obrad okr±głego stołu w programie Rozmowy niedokończone z dnia 14.02.2009 r.
Grzegorz Braun o Jaruzelskim - fragment programu Tv Polsat News ogladaj
Pochować Jaruzelskiego pod murami Kremla gdzie leż± jego wszyscy przełożeni i kompani.
Poland's Smolensk Crash: Four Years Later ogladaj
Dr. Kazimierz Nowaczyk discussed "Poland's Smolensk Crash: Four Years Later" at an event sponsored by the Kosciuszko Chair of Polish Studies at The Institute of World Politics on April 8, 2014. Dr. Nowaczyk reviewed the current state of our knowledge about the circumstances of the crash -- which killed the Polish president and 95 other members of Poland's political and military elite.
Barka-ukochana pie¶ń Jana Pawła II w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka i...nie tylko ogladaj
- z kanału youtube mania21121 Tam też inne materiały o ¶w. JPII. Kliknij na tv
BRACIA GOLEC I PRZYJACIELE A.D. 2014 LEĆ MUZYCZKO - (symfonicznie) ogladaj
Najnowszy singiel Łukasza i Pawła Golców to prawdziwy muzyczny majstersztyk. Nagrany na okoliczno¶ć kanonizacji Jana Pawła II urzeka nie tylko rozmachem, ale i przepiękn±, wyszukan± aranżacj±, dzięki której poetycki charakter tekstu piosenki zyskuje dodatkow± głębię. Piosenka, będ±ca zarazem form± modlitwy, jest poruszaj±cym hołdem złożonym polskiemu papieżowi, a jednocze¶nie histori± jego pontyfikatu w pigułce. W prostych słowach opowiada o tym, kim dla Polaków był i nadal pozostaje Jan Paweł II, tak bliski ich sercom.
Likwidacja WSI - Antoni Macierewicz wyja¶nia powody, dla których konieczna była likwidacja WSI
ogladaj
W ramach cyklu "Nie bójmy się my¶leć" poseł na Sejm RP wielu kadencji, Minister Spraw Wewnętrznych w rz±dzie Jana Olszewskiego, likwidator Wojskowych Służb Informacyjnych, szef Zespołu Parlamentarnego d/s Zbadania Przyczyn katastrofy smoleńskiej, spotkał się 30 marca 2014 roku z belgijsk± Poloni±. Antoni Macierewicz odpowiadał wyczerpuj±co na nurtuj±ce Polaków pytania dotycz±ce rozwi±zania WSI a także tragicznej katastrofy rz±dowego samolotu TU 134M. Spotkania w Brukseli odbywaj± się z inicjatywy grupy przyjaciół mieszkaj±cych w Belgii,staraj±cych się przybliżyć emigrantom polsk± codzienno¶ć. - TV Społeczna, Andrzej Warchałowski
Wojciech Sumliński zapowiada publikację szokuj±cych dokumentów ws.Komorowskiego ogladaj
Prosimy rozsyłać ten matreriał po ¶wiecie. Cała prawda, cały czas!
ogladaj
Smolensk Crash, Summary of Independent Investigation on Feb. 03, 2014 - prof. Wiesław Binienda
Wykład prof. Wiesława Biniendy wygłoszony w Dublin Institute od Technoplogy. Wygłoszony po angilesku jest podsumowaniem jego pracy na rzecz wyja¶nienia przyczyn tragedii smoleńskiej. Portal "Pomnik Smoleński" otrzymał ten materiał dzięki życzliwo¶ci pani Marii Szonert-Binienda.
Lidia Pankiw, ukraińska dziennikarka dała do wiawatu prorz±dowym, medialnym sługusom
ogladaj
Lidia Pankiw wzięła udział w prorz±dowym talk-show w kanale Inter, jako "narzeczona berkutowca". Należałoby sobie i Polsce tylko życzyć, żeby na takie zachowanie było stać opozycyjnych polityków i dziennikarzy "naszych" mediów. Dzielna dziewczyna! Lidia Pankiw pokazała nam jak jeste¶my skundleni. Ci nieskundleni to tylko wyj±tki potwierdzaj±ce regułę, niestety.
Kiedy "seryjny samobójca" otrzyma zlecenie? Czy uda się go zneutralizować i ujawnić zleceniodawców? ogladaj
Jaka jest stawka procesu Wojciecha Sumlin´skiego
Komorowski zrobił coś stokrotnie gorszego niż zrobił Oleksy. Oleksy stracił stanowisko premiera, a Komorowskiego tutejsi wybrali na prezydenta! Zaufany Komorowskego, gen. Tadeusz Rusak na ochotnika chciał rozjechać górników z kopalni "Wujek" czołgami, że on to zrobi jako ich dowódca. Miał pecha, bo uprzdzili go rzeźnicy z ZOMO. W sprawie fundacji Pro Civili zginęło kilkanaście osób i zdefraudowano kilka miliardów złotych, a ani jedna osoba nie odpowiedziała przed sądem. Bronihańbo K. słyszysz? Krzysztof Winiarski swoimi zeznaniami nawlecze cię na pal!
"Umrze śmierci± naturaln± każde kłamstwo" - Ewa Kurek ogladaj
Gdyby sytuację odwrócić, to "Żydzi nie uratowaliby żadnego Polaka".
"Ksi±żka, której boi się Zachód". Spotkania w Księgarni GP. ogladaj
W Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie,o ksi±żce "Wojna o pieni±dz", której autorem jest chiński pisarz,ekonomista Song Hongbing, rozmawiali: Artur Rogala i Stanisław Iskra. Relacja TV-Stefan Budziaszek.
"Gwałt niech się gwałtem odciska " - Warszawa, 11 listopada 2013 r. ogladaj
Ważna wypowiedź Wiktora, komandora Rajdu Katyńskiego zamilczanego także przez "nasze" media.
Apel do młodych: weźcie kije bejsbolowe, taczki i zróbcie z tym porządek.
"Refleksje o Okrągłym Stole" -
Łódź, 11 maja 2013 r.ogladaj
Wykład dr hab. Sławomir Cenckiewicza w Akademickim Klubie Obywatelskim.
Wielkanocne życzenia ogladaj
dla wszystkich Rodaków, mieszkańców świata. Redakcja RODAKpress i Ruch Rodaków
Stanisław Patek - dyplomata Piłsudskiego w starciach z Rosją ogladaj
"Na zbliżeniu do Zwiz±zku Radzieckiego bez zastrzeżeń i należytych ostrożności nikt dobrze nie wyszedł. Zrealizować z nimi to, czego się pragnie, można tylko wówczas, gdy się przeciwnika boj± albo gdy od niego w danej chwili zależ±, albo gdy czegoś od niego potrzebuj±". - mówiła prof. Małgorzata Gmurczyk-Wrońska, cytuj±c słowa Stanisława Patka, polskiego dyplomaty, który prowadził negocjacje z Rosj± w latach 20. i 30.
XX wieku.
Czy warto było tak żyć ogladaj
Opowieść o Stanisławie "Warszym" Sojczyńskim, dowódcy i twórcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, największego ugrupowania wojskowego walcz±cego po wojnie z komunistami. Sojczyński do końca pozostał nieprzejednany i wierny wyznawanym ideałom. Po okrutnym śledztwie został skazany przez sąd wojskowy w Łodzi na karę śmierci. Wyrok wykonano w lutym 1947 r. Sojczyński miał wówczas 37 lat. Nie wiadomo nawet, gdzie został pochowany.
"Anatomia upadku" - film Anity Gargas ogladaj
Podczas premierowego pokazu Anita Gargas podkreślała, że cały czas będzie dążyła do ustalenia prawdy o katastrofie smoleńskiej. - Wydrzemy tę prawdę niezależnie od tego iloma warstwami kłamstwa będzie skrywana - zaznaczyła. - To mogę Państwo obiecać - zwróciła się do zgromadzonych na sali reżyserka "Anatomii upadku". - Ten film jest wstrząsający. (.) Zobaczenie na własne oczy jak niszczy się miejsce katastrofy, tak żeby uniemożliwić znalezienie jakichkolwiek innych śladów - to coś niezwykłego. To trzeba zobaczyć - powiedział Bronisław Wildstein. - Gdyby ten film został pokazany w ogólnodostępnej, powszechnie oglądanej telewizji (.) to większość Polaków by zmieniła swój pogląd na temat tragedii smoleńskiej - mówił Michał Karnowski.
2012 Boże Narodzenie - życzenia dla wszystkich Rodaków - mieszkańców świata ogladaj
Ostatni lot ppłk. Juliana Kroka, pilota Dywizjonu 303
- Mirosław Rymar ogladaj
Julian Krok, ostatni pilot Dywizjonu 303 zmarł 13 grudnia 2012 roku w miejscowości Toowoomba (Qld Australia). Bez wątpienia wierny syn swojej ojczyzny i strażnik pamięci o Katyniu. On od zawsze miał świadomość, że to wydarzenie nie może zostać pogrzebane w przeszłości, że to ludobójstwo założycielskie naszego, Polski zniewolenia.
Historia Kowalskich [CAŁY FILM - 59.15]
ogladaj
- To wstrząsająca i kompletnie nieznana światu, ale także nieznana dzisiejszej opinii publicznej w Polsce historia wielu polskich rodzin, wielu Kowalskich, którzy, by ocalić swych sąsiadów, polskich Żydów, narażali życie własnych dzieci - mówi Maciej Pawlicki, reżyser i producent filmu.
Zawód Prymas Polski ogladaj
Film realizowany we współpracy z IPN - na podstawie materiałów nieznanych, dotychczas niepublikowanych dokumentów z archiwum instytutu, w oparciu o archiwa filmowe z archiwum dotąd nieujawnionego, a będącego w posiadaniu IPN.
Andrzej Duda Nokautuje tuska i kopacz (27.09.2012) ogladaj
"Pełne agresji i insynuacji wystąpienie Donalda Tuska spotkało się ze zdecydowaną reakcją PiS. Andrzej Duda znakomicie wypunktował kłamstwa i matactwa Ewy Kopacz oraz urzędników premiera Tuska".
Tak oceniają to wystąpienie "nasi" publicyści, zachwyceni blogerzy i "prawicowa gawiedź". Ale czy tak reaguje honorowy człowiek na wystąpienie chama? Czy taka postawa naszych reprezentantów w parlamencie nie jest aby uwłaczająca ich wyborcom, czyli nam? Zacznijmy żądać od PiS-u realizacji zapewnień, że "Polacy zasługują na więcej"! Zasługują na szacunek, a są z tego szacunku obdzierani, przez swoich posłów, potulnych i zahukanych chłoptasi. Kiedy wreszcie staną się twardą, bezkompromisową opozycją antysystemową, a nie
frakcją partii władzy.

Spotkanie z Polonią w Toronto - Grzegorz Braun ogladaj
O ataku na TV Trwam. O służbach i władzy. O sojusznikach. O Mitteleuropie. "Relacje między Polską a Izraelem weszły na najwyższy poziom współpracy" - Donald Tusk. To jest demonstracja wobec świata, Niemcy zaznaczają swoje terytorium. Obsikują swój kąt, bo to jest dla całego świata jawne. Ambasador Niemiec w Polsce to były Drugi w niemieckich służbach. Przybył oficer prowadzący do swoich TWaniaków.
Obama - polskie obozy ogladaj
Z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską rozmawia Joanna Lichocka.
Kto natychmiast wiedział, że Obama się przejęzyczył, że on tak nie myśli, że to pomyłka jakiejś pani, niskiego szczebla biurwy? Ci sami co wiedzieli natychmiast co się wydarzyło w Smoleńsku! POlski mini-ster od spraw przygranicznych Sikorski i doradca prezydenta POlactwa Nałęcz posądzany o bycie historykiem. (MR)

Już wiemy, co się zdarzyło ogladaj
Poseł Antoni Macierewicz przedstawia wyniki badań przyczyn Tragedii Smoleńskiej. Wedle aktualnego stanu wiedzy przyczyną katastrofy Tupolewa były dwie eksplozje, do których doszło, gdy samolot już się wznosił, rozpoczynając odejście na drugi krąg. Pan poseł zastrzega, że jest to hipoteza, która musi być weryfikowana, ale potwierdzają ją wszystkie dane dostępne współpracującym z nim naukowcom.
Antoni Macierewicz również bardzo ostro wypowiedział się o obecnym rządzie. Po raz pierwszy publicznie padły tak jednoznacznie oskarżycielskie słowa wobec Tuska i jego ekipy. Równocześnie w sposób dobitny i klarowny ten Mąż Stanu jakim niewątpliwie jest Poseł Macierewicz naświetlił cele i metody działania naszego Prezydenta. To za nie Lech kaczyński "został zabity" powiedział w Krośnie Pan Minister Macierewicz.
Wielkanoc 2012 - Rodakom z najlepszymi życzeniami redakcja RODAKpress ogladaj
Drugie wysłuchanie publiczne w Parlamencie Europejskim na temat katastrofy smoleńskiej ogladaj
Wysłuchanie ws. katastrofy smoleńskiej, które zorganizowali w PE eurodeputowani z PiS, rozpoczęło się ok. 9.30. Oprócz rodzin ofiar, wzięli w nim udział prof. Wiesław Binienda i dr Kazimierz Nowaczyk z USA, którzy są ekspertami zespołu Antoniego Macierewicza.
Boże Narodzenie 2011 w Brisbane - ciągle jeszcze Christmas, a nie Holiday... - rodakvision 1 i 2 ogladaj
W Australii poziom sekularyzacji jest już zadowalający konstruktorów "nowego ładu wielokulturowego i globalnego porządku świata". Obrady parlamentu ciągle rozpoczyna modlitwa, ale jest to "listek figowy" przykrywający daleko posunięte zlaicyzowanie społeczeństwa i zepchnięcie religii na pozycje "spraw prywatnych" i do kruchty.
Kto nienawidzi naszej niepodległości - Jan Pietrzak ogladaj
Tomasz Sakiewicz w Polsat News o rozmowie z Andrzejem Lepperem (7.08.2011)
ogladaj
Andrzej Lepper w jesieni 2010 roku nawiązał kontakt z redaktorem Sakiewiczem i przekazał mu informacje dotyczące "afery gruntowej". Lepper świadom tego, ze sam siebie pogrąża przekazał nazwisko osoby kluczowej w aferze i informacje potwierdzające wersję CBA. Zzdecydował się sypać. Równocześnie mówił o obawach o swoje i rodziny życie. Sakiewicz milczał do tej pory, bo był zobowiązany do zachowania tajemnicy przez Leppera. Rozmowę redaktor naczelny Gazety Polskiej ma nagraną i przekazał nagranie prokuraturze. Oczywiście kopie dobrze zabezpieczył. Te kopie to jego polisa na życie. Kto zabił Leppera?
Świadek ujawnia mafijny mechanizm funkcjonowania Platformy Obywatelskiej - obnie.pl ogladaj
Pan Robert z Wałbrzycha ujawnił w 2010 r. fałszowanie wyborów przez PO w Wałbrzychu. Ujawnił wtedy również mafijny mechanizm zbierania haraczu od spółek miejskich przez PO. Teraz potwierdzili to dwaj dyrektorzy spółek miejskich w Wałbrzychu. Można przypuszczać, że ten mafijny mechanizm funkcjonowania Platformy Obywatelskiej jest stosowany w innych miastach w Polsce. Sprawdźcie sobie kto jest dyrektorem spółek miejskich w Waszych miastach i wyciągnijcie wnioski. Oni okradają pośrednio Was.
Nigel Farage: Zamknięci w gospodarczym więzieniu - KarasekUS ogladaj
"(...) na naszych oczach dokonuje się eksperyment, który już wkrótce może stać się również naszym udziałem. Mówię oczywiście o Grecji, w której pod koniec ubiegłego roku dług publiczny przekroczył 300 miliardów euro, co stanowi ponad 100 procent tamtejszego produktu krajowego brutto, a więc tego, co Grecja w postaci dóbr i usług wytwarza i sprzedaje.

Prof. Jerzy Robert Nowak w Australii - czerwiec 2011 - RODAKvision 1 ogladaj
Po Waldemarze Łysiaku, prof. Jerzy Robert Nowak jest dopiero drugim Polakiem opcji patriotyczno-narodowej odwiedzającym Australię. Jak powiedział Profesor "trzeba odwojować dusze australijskiej Polonii" i miał rację jako, że AIPA (Australijski Instytut Spraw Polskich) filia organizacji żydowskiej w USA od czasu przemianowania PRL na III RP sprowadziła już do Australii w celu siania ideowego zamętu 30 reprezentantów opcji "magdalenkowo-wybiórczej". Efekty są widoczne. Wystarczy powiedzieć, że dwie organizacje o zasięgu krajowym: Rada Naczelna i Zarząd Krajowy Stowarzyszenia Polskich Kombatantów(!) postawiły na swoim czele byłych członków PZPR. Należy dziękować Naszej Polonii za podjęcie trudu zapraszania i organizacji pobytu przedstawicieli prawdziwej polskiej elity. Czy inni pójdą w ich ślady? A może wesprą te przesięwziecia?
ANZAC Day w Brisbane 2011 - RODAKvision 1 ogladaj
Pod Gallipoli, gdzie narodziła się legenda ANZAC brytyjscy generałowie potraktowali Australijczyków i Nowo Zelandczyków jak mięso armatnie z coraz mniej wartych, byłych kolonii. Od tamtych wydarzeń wzięło początek święto państwowe "ANZAC Day" obchodzone co roku w kwietniu. To jeden z ważniejszych dni w kalendarzu pozwalających jednoczyć mieszkańców Australii wokół ich własnej historii i tozsamości. W marszach oprócz Australijczyków biorą udział również kombatanci aliantów: Anglicy, Amerykanie, Polacy, Grecy, Wietnamczycy i inni.
Czy Australijczykom uda się dokończyć proces tworzenia narodu zanim roztopią ich w wielokulturowości?

Dlaczego Lech KACZYŃSKI musiał umrzeć - schoole, Gloria TV ogladaj
Patriota, czyli krótka opowieść o Lechu Kaczyńskim. Od kilku dekad żaden polski polityk nie przemawiał tak jak On. Jak wolny człowiek i mąż stanu!

10.04.10 ogladaj
Anita Gargas, dziennikarka telewizyjna, autorka programu Misja Specjalna, usuniętego z ramówki telewizji publicznej, jest autorką dokumentu o katastrofie prezydenckiego samolotu. Była z ekipą filmową w Smoleńsku i okolicach, aby dotrzeć do ludzi, którzy mogli coś powiedzieć o katastrofie. Nie wszyscy świadkowie chcieli mówić przed kamerą. Dziennikarka posługiwała się wtedy ukrytą kamerą. Dokument Anity Gargas powstał po ogłoszeniu raportu MAK i jest rodzajem polemiki z tym raportem. W filmie znalazły się niepublikowane dotąd zdjęcia dotyczące tragedii w Smoleńsku. Po tym filmie dużo trudniej będzie kłamać. Jesteśmy na drodze do prawdy -- tak ocenił wartość dokumentalną filmu Jarosław Kaczyński po obejrzeniu "10.04.10" na pokazie premierowym w warszawskim kinie Palladium. Po tym, kiedy ten film zostanie pokazany w całym kraju, będzie pokazany setkom, a może nawet milionom Polaków, kłamać będzie nieporównanie trudniej - powiedział Kaczyński. Wdowa po Podsekretarzu Stanu w Ministerstwie Kultury, śp. Tomaszu Mercie, który zginął w katastrofie, Magdalena Merta, powiedziała: Ten film posłuży też w takim zupełnie technicznym sensie w śledztwie - my i nasi mecenasi będziemy zadawać prokuraturze pytania, co zrobili z materiałem dowodowym, z zeznaniami tych ludzi, którzy się na tym filmie pojawiają. Tych zeznań w aktach nie ma. Tych ludzi nie pytano, albo też ich wypowiedzi zupełnie pomijano."

Nowak: Oni nie zasługują na nazywanie ich zdrajcami - to jest po prostu grupa pętaków ogladaj
Niespełna rok po katastrofie samolotu rządowego, w wywiadzie dla Portalu ARCANA Profesor Andrzej Nowak dokonuje oceny rządu i śledztwa smoleńskiego. katastrofa nastąpiła na skutek lądowania.

Poseł Antoni Macierewicz w Grudziądzu - marzec 2011 ogladaj
Istota rzeczy: na wyskości 100 m pada komenda "odchodzimy" i... samolot wali się w dół! "Ci piloci nie lądowali! Cała maestria kłamstwa, fałszu jest skoncentrowana na tym, żebyście państwo myśleli, że katastrofa nastąpiła na skutek lądowania. Oni z tej pułapki właśnie próbowali się uwolnić za wszelką cenę. Oni robili wszystko, żeby wprowadzeni, że tak powiem w tę pułapkę uciec stamtąd.
Czarny czwartek. Dlaczego? ogladaj
Najważniejsze wydarzenie filmowe 2011 roku! Sowieccy najmenicy zwani przez Michnika "ludźmi honoru" strzelają do Polaków. A dzisiejsi "młodzi wykształceni z dużych miast" sowieckiemu gienierałowi "Wolskiemu" biją pokłony, Komorowski zaszcyca zaproszeniami...

"Gdzie rosną poziomki?" - poruszający film Anny Ferens o sowieckiej zbrodni w Bykowni ogladaj
W 2006 roku powstał film Anny Ferens "Gdzie rosną poziomki". Film mówi o sowieckiej zbrodni w Bykowni. Pokazane są prace archeologiczno-ekshumacyjne, zebrane wypowiedzi bliskich ofiar i mieszkańców podkijowskiej wsi. W Bykowni zostali zagrzebani w masowych grobach pomordowani Polacy z tzw. ukraińskiej listy katyńskiej. Samo miejsce kryje również ofiary wcześniejszych sowieckich represji, pomordowanych jeszcze w czasach tzw. wielkiej czystki w końcówce lat trzydziestych. Szacuje się, że las w Bykowni kryje szczątki około 150 tysięcy ofiar zbrodniczego sowieckiego państwa.

"The Money Masters" ogladaj
W filmie omawiane są koncepcje pieniędzy, długu i podatków oraz ich rozwój od czasów starożytnych do współczesnych. Film obejmuje historię: bankowości opartej na częściowej rezerwie, centralnej bankowości, polityki pieniężnej, systemu obligacji Skarbu Państwa i systemu Rezerwy Federalnej.

"Mgła" ogladaj
Film "Mgła" został zrealizowany przez Joannę Lichocką i Marię Dłużewską, a jego producentem jest "Gazeta Polska". Dokument opowiada o wydarzeniach z 10 kwietnia ubiegłego roku z perspektywy byłych urzędników Kancelarii Prezydenta. Premiera filmu dokumentalnego "Mgła" dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku odbyła się w warszawskim kinie Kultura. Na premierę przybył m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

Wigilia Smoleńska ogladaj
W clipie wykorzystano utwór "Kolęda dla nieobecnych" (słowa: Szymon Mucha, muzyka: Zbigniew Preisner) - w wykonaniu Aleksandry Skrzypczyk i Pawła Ankiewicza oraz Piosenkę Eleni pt. "Nic miłości nie pokona" Autorką clipu jest carcinka

11.11.1918 Święto Niepodległości ogladaj
Józef Piłsudski:
"Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani przwa do przyszłości". Jakim więc prawem Panie Marszałku Najjaśniesza włada zapszaniec Tusk? Prawem i z woli POlactwa! Pośledniej jakości "mięsa wyborczego", niestety.

Brief uit Polen, List z Polski o Smoleńsku ogladaj
-
film dokumentalny produkcji holenderskiej niedawno wyemitowany w holenderskiej telewizji publicznej VPRO.
Kiedy w Polsce powstanie dokument o tym "błędzie pilotów" kanclerzu Tusk?

Wywiad z profesorem Andrzejem Zybertowiczem - Blogpress ogladaj
Nasz rozmówca ocenia w nim prezydenturę śp. Lecha Kaczyńskiego oraz analizuje ataki na zmarłego tragicznie prezydenta, nazywając je frontalnym bombardowaniem dla osłabienia pola manewru polityka nieuwikłanego w układy i zależności.

New Poland 2010 PL [4/4] ogladaj
Najnowszy film Roberta Kaczmarka i Grzegorza Brauna obala komunistyczny mit o wyzwoleniu Polski przez ArmięCzerwoną. Ten ważny dokument zawiera m.in. wypowiedzi Władimira Bukowskiego, prof. Jana Marka Chodakiewicza, prof. Wojciecha Roszkowskiego,...
Misja specjalna (1-2) - 21.09.2010 ogladaj
Jak spece rosyjscy zabezpieczyli wrak Tupolewa i inne dowody w śledztwie. Roz...pirzyli wszystko w drobny MAK.

Zgromadzenie Obywatelskie w sprawie katastrofy smoleńskiej - wystąpienie J. Kaczyńskiego ogladaj
Pierwsze tak zdecydowne i oczekiwane wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w sprawie Katynia II.
Prezes PiS oświadczył, że Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Radosław Sikorski, Bogdan Klich i Tomasz Arabski "muszą zejść ze sceny politycznej raz na zawsze". JK ma świadomość, że wypowiedź ta wywoła furię medialną, ale "trzeba to powiedzieć w imię honoru Polaków i Polski, w imię sprawiedliwości i w imię tego by nadszedł dzień prawdy".

System 09 1/5 ogladaj
Film z oporami wyemitowała TVP 2. Warto obejrzeć przy okazji kolejnych obchodów zdrady uknutej przez bywalców "Cassino di Magdalenka". Tylko oni stali się ludźmi sukcesu prowadzonymi w zamian za to na pasku "kiszczaków".
Jak zniszczyć państwo 1/7 ogladaj
Sensacyjny wywiad z byłym agentem KGB
Opis KGB-owskich metod i taktyki stosowanych w wojnie informacyjnej.

Globalne przejęcie władzy przez międzynarodowe korporacje bankowe - davidoski ogladaj
Nic tylko równym krokiem w euro marsz

 
... więcej 1
RUCH RODAKÓW: O Ruchu - Docz do nas - Aktualnoi RR - Nasze drogi - Czytelnia RR
RODAKpress: W skrocie - RODAKvision - Rodakwave - Galeria - Animacje - Linki - Kontakt
COPYRIGHT: RODAKnet