SKRÓT WIADOMOŚŒCI - RP - komentuje Mirosław Rymar
 

 

 

 

 

 

 


* Prezydent Andrzej Duda odwołał naszego ministra przy aprobacie Kaczyńskiego
Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał we wtorek (9 stycznia 2018r. - zapamiętamy tą datę hańby Dudy) nowych członków Rady Ministrów. Wcześniej prezydent Andrzej Duda odwołał ze stanowisk m.in.: szefa MON Antoniego Macierewicza, ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, szefa resortu środowiska Jana Szyszkę, ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, minister cyfryzacji Annę Streżyńską.
- Niezależna.pl

Cóż, czekamy na reakcję Pana Macierewicza. Oszukiwani bez przerwy patrioci polscy potrzebują niezwłocznie przywódcy. Maszerujemy przeciwko mitom i zmierzamy do Polski o którą od pół wieku walczy Antonii Macierewicz. To Mąż Stanu od "spraw niemożliwych", a taką wydaje się dzisiaj sprawa Niepodległej Polski. Czy poprowadzi?

Reakcje po "naszej" stronie:
Paweł Piekarczyk zwróci order od prezydenta Dudy! - Honorowo
- Antoni Macierewicz konsekwentnie przez całe życie działa w obozie niepodległościowym. Jemu zawdzięczamy lustrację, rozbicie WSI, działania na rzecz wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i odbudowę polskiej armii. Teraz w wyniku uporu prezydenta Dudy Antoni Macierewicz stracił stanowisko, a tacy ludzie jak Dukaczewski czy klan byłych politruków w BBN mogą otwierać szampana - - mówi Piekarczyk.

Cenckiewicz, przecież nasz(?) na TT - Kunktatorsko
Emocjonalnie:
"Z mowy pożegnalnej Pana Ministra @Macierewicz_A zapamiętam na zawsze słowa: gdybyście odmówili wyjaśnienia tragedii w Smoleńsku i okoliczności śmierci Prezydentów RP i Żołnierzy to byłoby tak jakbyście zapomnieli o tych spod Monte Cassino i Tobruku. Pamiętajmy o wszystkich!"
Pragmatycznie (stołek) po ogłoszeniu dymisji
"Szanowni proszę nie pytać mnie o moją przyszłość i @WBH_2016 Jestem pracownikiem @MON_GOV_PL i od nowego Szefa już teraz wszystko zależy. Wszyscy czekamy na Ministra @mblaszczak! I gratulujemy nominacji! Dla chwały Polski!"
Koncyliacyjnie, czyli po dudaczewskiemu

"Nie ma co już wojować. Idziemy dalej! Polska przed nami, musimy być lepsi, bardziej profesjonalni! Nie wpychajmy Pana Prezydenta w objęcia wrogów, nie porównywajmy do agentów i takich złych ludzi jak Wałęsa".

Prawie jak wezwanie do marszu, tylko że #utrwalamymity, np. o należnym szacunku do urzędu bez względu na to jaki typ go okupuje.

"Rozumiem, że przy "dobrej zmianie" pan Cenckiewicz ma ciekawą robotę. Rozumiem też, że za absurdalną uznałby myśl,że w takiej sytuacji każdy uczciwy człowiek, który przyszedł z ministrem Macierewiczem i zawdzięcza mu posadę, opuściłby przyszłą stajnię Błaszczaka. I to z hukiem".
Przyznaję natomiast, że po przeczytaniu opinii pana Cenckiewicza na temat moich dzisiejszych tweetów:
"Ścios jest interesujący i jako takiego warto czytać, czego nie należy mylić z akceptacją. Takie są prawa TT. Często i Millera z Warzechę reTT, co też znaczy tylko tyle :)" - nie chcąc zmuszać pana doktora do uciążliwego retweetowania Ściosa zablokowałem mu dostęp do mojego konta.
Sądzę, że to rozwiązanie zadowalające obie strony". - napisał na Bez dekretu A.Ścios

Wolny Człowiek nawet ścigany przez "kamińskich" na zlecenie PADł zachowuje się jak trzeba. A Cenckiewicz? Rozsądnie, bo żyć trzeba, a teraz już nie Macierwicz karmi. Tak jak Dudę w pewnym momencie przestał karmić Ziobro. Zdrada nie jedno ma imię.

W formacie jpg ... tutaj

A ... tutaj mem na okoliczność na życzenie Pani Urszuli Domyślnej. Proszę.

* Znamy liczbę uczestników Orszaków Trzech Króli!
To będzie szok dla wrogów Kościoła. W całej Polsce w Orszakach Trzech Króli uczestniczyło - uwaga - ponad 1 mln 200 tys. osób! Według rzeczniczki Orszaku Jolanty Skwarek najwięcej osób zgromadziło się w Warszawie - ponad 80 tys.. W orszakowej czołówce znalazły się też Kraków i Wrocław. - Niezależna.pl

Jak Tutejsi i Obcy przeżyją ten Wrocław? Jedną z dwóch stolic zaprzaństwa na zachodniej ścianie dominacji nad Polakami.

* "Dokumenty ws. współp. Lecha Wałęsy z SB znalazły się w rękach Rosjan"
- Rosjanie mieli możliwość używania dokumentów dotyczących agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy jako szantażu – powiedział w Polskim Radiu 24 ekspert ds. służb specjalnych, członek komisji likwidacyjnej i weryfikacyjnej WSI Piotr Woyciechowski. - Polskie Radio.pl

Kiedy służby będą na tyle polskie, żeby podjąć i wyjaśnić ten wątek?

* Odtajniono akta „moskiewskiej pożyczki” – to była zdrada
„Ci ludzie pałętają się dziś po ulicach w obronie demokracji”. "Umożliwienie czerwonym kradzieży majątku, uznanie prawa SdRP do przejęcia majątku PZPR pozostanie na zawsze aktem zdrady i dowodem na spisek okrągłostołowych elit" – ocenił historyk, prof. Sławomir Cenckiewicz - Niezależna.pl

Nasuwa się zasadnicze pytanie: dlaczego za "tej - patriotycznej jak chce propaganda - zmiany" jeszcze się "pałętają"? Odpowiedź ... tutaj daje A.Ścios.

* Senat: rok 2018 - Rokiem Harcerstwa
Senat ustanowił rok 2018 Rokiem Harcerstwa. W środę izba jednogłośnie przyjęła uchwałę w tej sprawie. Senat wyraził w niej uznanie dla zasług polskiego harcerstwa oraz jego roli w wychowaniu młodego pokolenia. - Dzieje.pl

Cień nadziei z PADł wiązałem min. dlatego, że był harcerzem :-(, ale potem został UWekiem, a jeszcze potem polscy patrioci wybrali mi go na prezydenta. Ciężko skonstatować czym jest nadzieja.

* Infamisi
Pierwszy raz w historii – po 36 latach od ogłoszenia stanu wojennego – towarzysz Wojciech Jaruzelski został skazany. W wigilię rocznicy 13 grudnia 1981 r. orzekliśmy wobec zbrodniarza infamię. Za infamisów Społeczny Trybunał Narodowy uznał jeszcze dwóch innych czerwonych przestępców – prokuratora Wacława Langego i żyjącego ubeka z Krakowa Jerzego Stachowicza.
- Niezależna.pl

Płużański w przeciwieństwie od posła/senatora Andrzejewskiego od zawsze "walczącego" o Norymbergę II coś robi i robi to skutecznie. Wybraniec jak to polityk tylko bije pianę, albo jest rodzajem bezpiecznika dotyczącego tego tematu.

* Google i Apple popierają chińską wizję ocenzurowania sieci na świecie?
Szefowie gigantów internetowych Google i Apple w zeszłym tygodniu uczestniczyli w konferencji poświęconej sieci internetowej. Swoją obecnością - a szef Apple także poprzez wystąpienie - wsparli próby podejmowane przez komunistyczne władze reglamentowania dostępu do sieci na całym świecie i usuwania z niej niewygodnych dla władzy treści. Tim Cook z Apple Inc. Powiedział wprost, że jego firma „podziela wizję” chińskiej władzy. Konferencja poświęcona była rozwojowi gospodarki cyfrowej, bezpieczeństwu i wspólnej przyszłości w cyberprzestrzeni.
- PCh24.pl

Globalnym debilom od "mieć" w miejsce "być" nie przeszkadzają niewolnicy produkujący dobra za miskę ryżu. Nie robi na nich wrażenia rozpoczęty przed laty marsz "czerwonego smoka" po światową dominację. Teraz wyrażają nawet akceptację dla jednego z filarów bandyckiej, komunistycznej władzy: ograniczenie dostępu do informacji i zastąpienie jej propagandą. To współgra z globalnymi zakusami na "total brainwashing" i w wypadku tzw. wolnego rynku jest niezależne nawet od "kłamstwa demokratycznego". Żadnej kontroli. Tylko zysk! "Ta zmiana" też wkracza na ten "jedwabny szlak". Jaki szlak?Je.......Niech go szlag trafi zanim dotrze do nas. Niech kursuje tam i spowrotem przez ruskich, aż ich zajeździ. Inaczej przerobimy wszystkie beczki na pałeczki jak śpiewał Rosiewicz.

* "Nudis verbis przeciwko mitom" - bestseller za listopad
Teraz już wiecie jaką książkę oddał w wasze ręce Aleksander ŚCIOS.Podawajcie dalej.Proszę o RT. Bądźcie też aktywni na facebook'u.https://t.co/K8IKj5BejB pic.twitter.com/SWW4yViTb1

* Infamia dla Wojciecha Jaruzelskiego!
Społeczny Trybunał Narodowy:"Po latach przywracamy sprawiedliwość" Społeczny Trybunał Narodowy ma na celu symboliczne osądzenie zbrodniarzy komunistycznych. Jednym z inicjatorów akcji jest Tadeusz Płużański. To jest nasza rola i tyle możemy zrobić. Nie aspirujemy do roli sędziów, prokuratorów czy też egzekutorów. Wydaje mi się, że powinniśmy dużo mówić o tym, że ludzie systemu komunistycznego nie zostali w Polsce osądzeni. To jest wielki problem, który mamy aż do dziś. Powinniśmy podjąć ten wysiłek, żeby następne pokolenia żyły w przekonaniu, że mieliśmy z jednej strony polskich bohaterów, ale byli też tacy, którzy zdradzili polskie ideały - podkreśla Tadeusz Płużański. - wPolityce

Brawo! To jednak tylko półśrodek. Potrzebna "Norymberga" dla komunizmu. Bez względu na to ilu szubrawców żyje musi zostać osądzony ten barbarzyński system. Tak, żeby nikt nie śmiał go gloryfikować a już napewno wdrażać pod fałszywymi sztandarami gender, tolerancji, "cywilizacji przyjemności i marksizmu-lezbianizmu", czy powszechnej poprawności politycznej.

01.01.2018r.
RODAKpress

 
87 - 86 - 85 - 84 - 83 - 82 - 81 - 80 - 79 - 78 - 77 - 76 - 75 - 74 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65 - ... więcej
RUCH RODAKÓW: O Ruchu - Docz do nas - Aktualnoi RR - Nasze drogi - Czytelnia RR
RODAKpress: W skrocie - RODAKvision - Rodakwave - Galeria - Animacje - Linki - Kontakt
COPYRIGHT: RODAKnet