SKRÓT WIADOMOŚŒCI - RP - komentuje Mirosław Rymar
 

 

 

 

 

 

 


* Do ponad 2,8 mln głosów wzrosła przewaga Clinton nad Trumpem

Według niezależnego ośrodka The Cook Political Report, podającego najnowsze dostępne dane, na Clinton głosowało ponad 65,7 mln Amerykanów, a na Trumpa ponad 62,9 mln. To oznacza, że kandydatka Demokratów ma ponad 2,8 mln głosów przewagi nad rywalem. W ujęciu procentowym dostali oni odpowiednio 48,2 proc. oraz 46,2 proc. Tym samym Hillary Clinton zajmuje drugie w historii miejsce pod względem liczby głosów uzyskanych w wyborach prezydenckich w USA. Więcej dostał tylko Barack Obama w 2008 roku, gdy ubiegał się o swoją pierwszą kadencję - 69,3 mln głosów. - Nasz Dziennik

No i tak sobie zorganizowali "kłamstwo demokratyczne" Jankesi. Wygrała lewacka Clinton-szachrajka, a prezydentem - jak podają dzisiaj, tj. 20/12 - został wybrany przez... elektorów Trump. Cóż demokracja nie jedno ma fałszywe oblicze. Sam zaś fakt, że konkurentami do prezydentury "najwyżej rozwiniętej demokracji" byli Clinton'owa oszustka i nie lepszy "antysystemowiec" wystawia najgorsze świadectwo demokracji.

* Generał Kukliński, szeregowi Jaruzelski i Kiszczak
Bardzo się cieszę że właśnie w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w wyniku którego życie straciło wielu niezłomnych patriotów, a Polska pogrążyła się na wiele lat w zapaści gospodarczej, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podjął kroki prawne w celu pozbawieniu stopni generalskich Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka, o co od dawna zabiegało wiele środowisk patriotycznych, w tym Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie. - Niezależna.pl

Ciągle pozostajemy w sferze niezałatwionych symboli, ale ten jak niewiele innych jest o znaczeniu zasadniczym dla odzyskiwania Polski przez Polaków wbrew Tutejszym.

* Rząd Francji knebluje katolikom usta
Francja stała się ideologiczną dyktaturą. Nie można otwarcie rozmawiać o islamie, homoseksualizmie i aborcji. Kobiecie, dla której ciąża jest problemem, nie można zaproponować nic innego jak aborcję - ostrzega Antoine-Marie Izoard, redaktor naczelny "Famille Chrétienne", głównego tygodnika katolickiego we Francji.
- Nasz Dziennik

Słabiutcy ci katolicy "najstarszej córy Kościoła". Za to "liberté, égalité, fraternité" pełną gębą dla wszystkich innych poza katolikami.

* Mocne słowa Ministra ON
Jeśli można z czymkolwiek porównać stan wojenny to tylko z pierwszymi latami okupacji sowieckiej, gdy mordowano ludzi na ulicach, wywożono na Syberię, gdy hitlerowskie obozy śmierci zapełniały się Polakami - stwierdził minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Reżim stanu wojennego przetrwał dalece sam formalny okres stanu wojennego. Ale reżim stanu wojennego trwał nieporównywalnie dłużej i zabijał do samego końca, a na samym końcu zabijani byli księża, mordowani jeszcze wtedy, gdy podobno rozmawiano przy Okrągłym Stole. Mordowano ich nie tylko z zemsty. Mordowano ich po to, żeby Polska nie mogła wstać z kolan, żeby trwał system wprowadzony przez sowieckich namiestników i on trwał częściowo - powiedział Antoni Macierewicz.
- Niezalezna.pl

Jakie koncerty? Co tu świętować? Czarne, milczące marsze, ekshumacja i przeprowadzka "Wolskiego" pod cmentarny mur.

* "Miejsce B. Komorowskiego jest w więzieniu!"
Po tym, jak Andrzej Duda wygrał z Bronisławem Komorowskim, wiele miało się zmienić. Zmieniło się tyle, że mamy normalną głowę naszego państwa, ale ten drugi wciąż bryluje w mediach i uchodzi za autorytet. Do tego dochodzi fakt, że 1 września uprawomocnił sie wyrok w Aferze Marszałkowej, który wprost mówi, że były Prezydent RP powinnien mieć częste spotkania z prokuratorem. -
Nowy Polski Show

* Budzicie sumienia Polaków
- Wasza wspólna mogiła na wojskowych Powązkach niech wciąż budzi sumienia i wzywa kolejne pokolenia Polaków do wspólnego czynu dla dobra naszej Ojczyzny - mówił dziś podczas Mszy św. żałobnej w intencji płk. Ignacego Matuszewskiego i mjr. Henryka Floyar-Rajchmana biskup polowy Józef Guzdek. - Nasz Dziennik

Prof. Cenckiewicz na pogrzebie Płk Matuszewskiego i mjr Floyar-Rajchmana [video]

* Polonia w Nowym Jorku bardzo silna
Polskie jedzenie, kościoły, szkoły, biura podróży czy książki w bibliotece - w Nowym Jorku nie brakuje polskich akcentów i to nie tylko na Greenpoincie. "Polonia jest tutaj bardzo silna, spotykamy się często, żyjemy jak w jednej wielkiej rodzinie" - mówi PAP Elżbieta Skawińska, Polka mieszkająca w USA.
- Stefczyk.info

* Nie pozwól, by KE rozbroiła Polaków.
Podpisz apel do ministra A. Macierewicza. Szykowana przed brukselskich dyplomantów poprawka do Dyrektywy 91/477/EEC sprawi, że już trudny dostęp do broni palnej, zostanie jeszcze bardziej ograniczony. Do tego do rąk obywateli będzie mogła trafiać broń odstająca od współczesnych standardów technicznych. Nie pozwól na rozbrajanie Polaków. Poprzyj apel do Ministra Obrony Narodowej.
Stop rozbrajaniu Europejczyków!

* Komunikat MON
W związku z dezinformacjami upowszechnianymi m.in. przez funkcjonariuszy Platformy Obywatelskiej, Ministerstwo Obrony Narodowej stwierdza jednoznacznie, że projekt nowelizacji tzw. ustawy dezubekizacyjnej w ogóle nie dotyczy ani żołnierzy poborowych sprzed 31 sierpnia 1990 r., ani zawodowych po 31 sierpnia 1990 r. Projekt ten dotyczy wyłącznie tych osób, które wysługiwały się komunistycznym wojskowym służbom specjalnym działającym na rzecz umocnienia imperium sowieckiego w Polsce i na świecie. - MON

W najlepszym razie w ramach litościwej tolerancji potraktować tą swołocz tak, jak IIIRP traktuje bezrobotnych Polaków. Dlaczego ofiary mają łożyć na emerytury katów?! Banicja do Ruskich, bo to im się wysługiwali i u nich wypracowali "zabezpieczenie na starość".

* Myśl Piłsudskiego aktualna dziś:
"Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych co służą obcym".
Przypominamy fragmenty przemówienia wygłoszonego na zjeździe legionistów w Kaliszu 7 sierpnia 1927 roku, które nadal są aktualne w naszych czasach!
- TV Republika

Jak podaje CBOS: "w ciągu ostatnich sześciu lat odsetek osób odczuwających dumę narodową wzrósł z 62 do 70 proc". Wzrost ten nastąpił wbrew postmagdalenkowym władzom nowotworu IIIRP, wbrew polityce wstydu i biczowania michnikoidalnych. Jest zatem uprawnione twierdzenie, że Tutejszych jest 30%. Zatem ogon merda psem! Jak długo jeszcze przyjdzie nam czekać na "polską zmianę"?

01.12.2016r.
RODAKpress

 
RUCH RODAKÓW: O Ruchu - Docz do nas - Aktualnoi RR - Nasze drogi - Czytelnia RR
RODAKpress: W skrocie - RODAKvision - Rodakwave - Galeria - Animacje - Linki - Kontakt
COPYRIGHT: RODAKnet