SKRÓT WIADOMOŚŒCI - RP - komentuje Mirosław Rymar
 

 

 

 

 

 

 


* A tak miał wyglądać Łuk Triumfalny Bitwy Warszawskiej...
przed II Wojną Światową.

Plany budowy pomnika poświęconego historycznemu zwycięstwu Polaków nad bolszewikami były na tyle zaawansowane, że konkurs rzeźbiarski został nie tyko rozpisany, ale i wyłoniono w nim zwycięzcę. - Tygodnik Solidarność

Wtedy przeszkodzili Szwaby i Kacapy, a kto przeszkodził "patriotom z tej zmiany" demokracjuszy Kiszczaka? 100 lat i nie było kiedy postawić Łuku Triumfalnego? W tym 30 "niepodległej, wolnej, demokratycznej, samorządnej, niezależnej" i cholera wie jakiej jeszcze. Aaaa "czeciej RP", kiszczakowej.

I świętych kopców rząd
Wawelu wzniosły mur
Świetląca się Wisły toń
Hejnałów złotych chór
Rycerskich skrzydeł szum
I warty w dole tłum
I wokół mowa swojska
Wciąż kłamią mi, że to Polska

* Sejm przyjął zmiany podwyższające wynagrodzenia m.in. parlamentarzystom.
Za przyjęciem nowelizacji obejmującej podwyżki głosowało 386 posłów, przeciw było 33, a 15 wstrzymało się od głosu. - wPolityce

No, niemal jednomyślność. A co wszak koryto to cel wszystkich wybrańców. Tak, tak demokracjusze, suwerenni utracjusze. ONI żerują a "suweren" żyruje.

* Włoski historyk o Bitwie Warszawskiej:
Kluczowe wydarzenie XX wieku. Dla wielu Europejczyków nieznane

“Polska była decydującym teatrem działań dla historii XX wieku, a między sierpniem 1920 roku w Warszawie i sierpniem 1980 w Gdańsku zamyka się historia komunizmu w Europie" - stwierdził Massimiliano Signifredi.

Oraj Historyku na tym zachodnim ugorze, oraj. Jest co robić od świtu do nocy, do końca świata i dzień dłużej.

* "Murzyn to słowo obraźliwe'' - uznała Rada Języka Polskiego
Eksperci twierdzą, że nie tylko słowo to jest „obarczone złymi skojarzeniami”, ale też „archaiczne”. W uzasadnieniu dr hab. Marek Łaziński, prof. UW stwierdził, że słowa „zmieniają skojarzenia i wydźwięk w toku naturalnych zmian świadomości społecznej”. Tak tez ma być z „murzynem”. - Fronda.pl

Dr Bawer Aondo-Akaa w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” stwierdził, że decyzja ta jest kuriozalna. Przypomniał też, że:„W historii naszej Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polski, nie było niewolnictwa w takim kształcie jaki miał miejsce w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, Wielkiej Brytanii czy Francji”.
Panie Doktorze, habilitowany buc wie lepiej.

* Tak wynaturzenia LGBT niszczą człowieka
To świadectwo wywołało wiele emocji. Taniec miał być dla niej spełnieniem marzeń: światowa kariera, największe sceny… Stał się koszmarem. Po latach spędzonych za granicą powrót do Polski miał być wybawieniem z zepsutego świata opętanego seksem. Jakież było zdziwienie, gdy okazało się, że tu jest jeszcze gorzej. Dziś Żaneta Majcher ostrzega młodych przed pogubieniem się w świecie, w którym swoje piętno odcisnęły ideologie gender i LGBT+. Prawda mocno przemawia, ale też wywołuje hejt. - PCh24.pl

Same się te zboczenia nie wprowadzą. To demokracjuszy wybrańcy ulegają terrorowi krajowego i światowego lewactwa. To suweren dokonując "aktu strzelistego" przy urnie z prochami polskich marzeń legitymizuje Obcych, zaprzańców, zdrajców, zboczeńców i zwykłych cwaniaków do roli zarządzających terytorium polskim i jego mieszkańcami. Sami w "święta demokracji" dobrowolnie wkładacie łby w dyby za michę soczewicy.

* My, ekolodzy, wprowadziliśmy społeczeństwo w błąd
Wpływowy amerykański aktywista klimatyczny, Michael Shellenberger przeprasza za obłęd klimatyczny, który czyni więcej złego niż dobrego. W książce „Apocalypse Never: Why Environmental Alarmism Hurts Us All” dowodzi, że nie grozi nam apokalipsa i człowiek nie ma aż takiego wpływu na zmiany klimatu.
- Fronda.pl

Robił kasę na ocipieniu klimatycznym i gretynieniu ludzi, a teraz robi hajs na książce w drugą mańkę. Biznesmen. Czy za to "wprowadzanie w błąd" poniesie konsekwencje? Głupie pytanie w świecie DemoKreacji i prawa do każdej formy ogłupiania i wykorzystania "ludu".

* IPN: Baza zbrodni i ofiar ludobójstwa OUN-UPA już dostępna w internecie
Prezes IPN Jarosław Szarek zwrócił uwagę, że prace nad powstaniem bazy od lat trwały w oddziale rzeszowskim IPN pod kierunkiem dr. Tomasza Berezy, a w ostatnim czasie dołączyli do nich pracownicy w oddziałach w Gdańsku i Lublinie. „W projekt zaangażowana jest również Kustosz Pamięci Narodowej Ewa Siemaszko – to autorka, wraz z ojcem Władysławem, monumentalnej pracy poświęconej zbrodni wołyńskiej, wydanej przed kilkunastu laty” – zaznaczył Szarek. „Nie mogąc na Ukrainie poszukiwać ich mogił i stawiać na nich krzyży, zamieścimy w internecie bazę ofiar, aby pamięć trwała” – podkreślił.
- Nasz Dziennik

Połowa drących zelówy do urn z prochami polskich marzeń chce rozwiązania IPN i ma te sprawy w najniższym poważaniu. Polacy z przypadku jakim jest miejsce urodzenia. I takim pozostają dopóki nie zadeklarują polskości. Najlepiej czynem dla powrotu Niepodległej w miejsce kiszczakowa.

* NAPOLITANO: What if our democracy is a fraud?

NAPOLITANO:What if you were allowed to vote only because it didn't make a difference? What if no matter how you voted,the elites always got their way? https://t.co/ymJNYdjvAf -@washtimes 6 lat temu powiedział już bezpiecznie na emeryturze:DemoKreacja. LŻ: https://t.co/i6wYGnSZ8B

* "Drodzy zwolennicy Oświecenia, przegraliście"!
- to tytuł wywiadu z profesorem Andrzejem Zybertowiczem, opublikowanego w dzienniku "La Repubblica". Doradca prezydenta Andrzeja Dudy uważa, że świat pędzi jak samochód po krętej drodze i dlatego trzeba się zatrzymać. - Jesteśmy jako ktoś, kto prowadzi samochód po drodze pełnej zakrętów ku ziemi obiecanej. Silnik - rewolucja cyfrowa i rynek są są mocne, ale kierownica i hamulce są bardzo słabe. Przede wszystkim musimy wyposażyć się w dobrą kierownicę i doskonale hamulce - podkreślił. - Niezależna.pl

Nie wiem czy pan Zybertowicz ma świadomość tego, że tak, jak w kiszczakowie "elity deep state" za nic mają jego pracę naukową torpedując skutecznie nadanie mu tytułu profesora, to "elity deep world" z równą skutecznością zignorują jego wypowiedź.

* Władze w Berlinie to akceptowały
"Kentler Project" w Berlinie Zachodnim rutynowo umieszczał bezdomne dzieci wśród pedofilskich mężczyzn, zakładając, że będą idealnymi przybranymi rodzicami. Badanie wykazało, że praktyka ta trwała przez dziesięciolecia. Władze w Berlinie akceptowały tę praktykę przez prawie 30 lat.
- Niezależna.pl

Działo się to w centrum zarządzającym IV Rzeszą jaką bez wątpienia jest tzw. Unia Europejska. Siedlisko lewactwa i zgorszenia, któremu nie stawiają realnego oporu wybrańcy nadwiślańskiegop "ludu".

* Chiny grożą Australii za dociekanie prawdy o COVID-19
Premier Australii Scott Morrison zapowiedział, że Australia będzie nalegać na taką niezależną ocenę na następnym forum Światowego Zgromadzenia Zdrowia (WHA) – organizacji przez którą państwa członkowskie kontrolują WHO. Wywołało to furię Pekinu i niezbyt subtelną groźbę ze strony ambasadora Chin Chenga Jingye. - Niezależna.pl

Póki co czerwoni bandyci z "państwa środka" nałożyli 80% cła na importowany z Australii jęczmień, zablokowali import wołowiny (30% elsportu), a ostatnio nawołują Chińczyków, aby nie latali do Australii ze względu na "wirusowy rasizm", jak określają starania o międzynarodową komisję śledzczą. Ideę tą podjęło już około 100 państw.

11.07.2020r.
RODAKpress

 
RUCH RODAKÓW: O Ruchu - Docz do nas - Aktualnoi RR - Nasze drogi - Czytelnia RR
RODAKpress: W skrocie - RODAKvision - Rodakwave - Galeria - Animacje - Linki - Kontakt
COPYRIGHT: RODAKnet